הפתעה לראש מח"ש קרן בר מנחם: "פרחים לשבת"

קרן בר מנחם קיבלה זר פרחים וכף בנאים לביתה בנתניה - "תודה שטייחת". השולחים: פעילים במחאה בעקבות מותו של אהוביה סנדק.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' בשבט תשפ"א

הפתעה לראש מח"ש קרן בר מנחם: "פרחים לשבת"-ערוץ 7
שליח הפרחים מחוץ לביתה של בר מנחם
צילום: שימוש חופשי

פעילים במחאה על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל שלחו אתמול (ה') פרחים וכף בנאים לביתה של ראש מח"ש, קרן בר מנחם, בעיר נתניה.

הפרחים וכף הבנאים ניתנו לבר מנחם ''בשמם'' של שוטרים ובלשי ימ''ר שי, המבקשים ''להודות'' לראש מח''ש על החלטותיה לאחר התאונה בה נהרג סנדק.

בפתק שצורף לזר הפרחים והובא לביתה של בר מנחם נכתב "תודה, על הטיוח. תודה, על השיבוש. תודה שזרקת את התיק על פצועי התאונה. תודה שהשארת אותנו בתפקידים. מבטיחים להמשיך לסכן חיים, להמשיך בתרבות השקר, להמשיך להתעמר במתיישבים. מעריכים מאד ואוהבים! בלשי ימ''ר ש''י".

צילום: שימוש חופשי

על רקע המשך ההפגנות במחאה על מותו של סנדק, רבנים בציונות הדתית קיימו פגישה יוצאת דופן עם המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שלמה (מומי) למברגר, שעסקה בחקירת מותו של סנדק במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן אמר לערוץ 7 כי המטרה של מפגש הרבנים עם המשנה לפרקליט המדינה היתה לדרוש ועדת חקירה חיצונית ואובייקטיבית שתבדוק את נסיבות מותו של אהוביה.

"מגמת המפגש הייתה לא כדי להרגיע את הציבור, אולי ממילא זה היה מרגיע את הציבור, אבל המגמה של המפגש הייתה לבקש ועדת חקירה חיצונית אובייקטיבית", אמר הרב דרוקמן לערוץ 7. "זאת הייתה המגמה וכמובן זה ירגיע את הציבור".

הרב דרוקמן הגיב לדיווח בכאן 11 ולפיו הרבנים ביקשו מלמברגר כלים להרגיע את הציבור. "זה נשמע מעוות, כאילו אנחנו חיפשנו איזה פטנט או משהו להרגיע את הציבור", אמר. "אנחנו רוצים להרגיע את הציבור במובן האמיתי, להרגיע את עצמינו כשיש כאן ועדת חקירה, בכל זאת נהרג אדם, שיש כאן ועדת חקירה אובייקטיבית".

"זאת הייתה מגמת הפגישה שלנו שאנחנו ביקשנו", הדגיש. בפגישה שנערכה באמצעות ''זום'' השתתפו הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרב דוד סתיו, הרב יעקב מדן, והרב דודי דודקביץ'.

אמש הפגינו מאות בני אדם בעשרות מוקדים ברחבי הארץ. המוחים נשאו את תמונתו של אהוביה ז"ל וקראו להקמת ועדת חקירה שתחקור את התנהלות ימ"ר ש"י ואת מותו של הנער.

בגשר בר אילן ברמת גן חסמו עשרות מפגינים את כביש מספר 4 למשך דקות ארוכות. שוטרים שהגיעו למקום פינו את המפגינים. בגשר המיתרים בכניסה לעיר ירושלים עשרות מפגינים חסמו את הכניסה לעיר לסירוגין.

הפגנות נערכו גם בשומרון, בנוף הגליל, בצומת לטרון, מול המטה הארצי בירושלים, באשקלון, בבאר שבע, בצומת ניצן, בצפת, בחולון ובעשרות נקודות נוספות.