הרב דוד סתיו
הרב דוד סתיו צילום: יוני קמפינסקי

רבנים בציונות הדתית קיימו פגישה יוצאת דופן עם המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שלמה (מומי) למברגר, שעסקה בחקירת מותו של אהוביה סנדק ז''ל במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו סיפרה היום (שישי) כי "ביממה האחרונה מתפרסמות ידיעות לא מדויקות על מטרת הפגישה שהתקיימה לאחרונה בין רבנים בציונות הדתית לבין המשנה לפרקליט המדינה מומי למברגר, בנוגע לחקירת מותו של אהוביה סנדק ז"ל".

"כמי שיזם את הפגישה וכינס את הרבנים אני מבקש להבהיר כי מטרת הפגישה הייתה לאפשר לרבנים לשאול ולהעיר על מחדלים שלכאורה נעשו בתפקוד המשטרה ומח"ש בחקירת הארוע. המשנה לפרקליט המדינה, שממילא אינו מוסמך להורות על חקירה חיצונית ללא שבקשה כזו מופנית אליו, הסביר את מהלך החקירה בלי להיכנס לפרטיה והבטיח לבדוק חלק מהטענות שהוצגו על ידי הרבנים", הוסיף הרב סתיו.

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן אמר אמש לערוץ 7 כי המטרה של מפגש הרבנים עם המשנה לפרקליט המדינה היתה לדרוש ועדת חקירה חיצונית ואובייקטיבית שתבדוק את נסיבות מותו של אהוביה.

"מגמת המפגש הייתה לא כדי להרגיע את הציבור, אולי ממילא זה היה מרגיע את הציבור, אבל המגמה של המפגש הייתה לבקש ועדת חקירה חיצונית אובייקטיבית", אמר הרב דרוקמן לערוץ 7. "זאת הייתה המגמה וכמובן זה ירגיע את הציבור".

הרב דרוקמן הגיב לדיווח בכאן 11 ולפיו הרבנים ביקשו מלמברגר כלים להרגיע את הציבור. "זה נשמע מעוות, כאילו אנחנו חיפשנו איזה פטנט או משהו להרגיע את הציבור", אמר. "אנחנו רוצים להרגיע את הציבור במובן האמיתי, להרגיע את עצמינו כשיש כאן ועדת חקירה, בכל זאת נהרג אדם, שיש כאן ועדת חקירה אובייקטיבית".

"זאת הייתה מגמת הפגישה שלנו שאנחנו ביקשנו", הדגיש. בפגישה שנערכה באמצעות ''זום'' השתתפו הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרב דוד סתיו, הרב יעקב מדן, והרב דודי דודקביץ'.

30 לאהוביה סנדק ז"ל יוסף יצחק שחר

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו