דני דיין ובתו אופיר בראיון משותף: מניו יורק שמעתי את ז'בוטינסקי מתהפך בקברו

הקונסול לשעבר דני דיין סיפר על החלטתו לחבור לגדעון סער. לשיחה הצטרפה בתו אופיר שספגה ביקורת חריפה ברשתות על בחירתו של אביה.

103FM , ט' בשבט תשפ"א

דני דיין ובתו אופיר בראיון משותף: מניו יורק שמעתי את ז'בוטינסקי מתהפך בקברו-ערוץ 7
דני דיין
Photo by Miriam Alster/Flash90

קונסול ישראל בניו יורק לשעבר, דני דיין, סיפר הבוקר (שישי) לג'ודי ניר מוזס שלום על החלטתו להצטרף למפלגת תקווה חדשה של גדעון סער.

לשיחה הצטרפה בתו אופיר דיין, שספגה ביקורת חריפה ברשתות החברתיות על בחירתו של אביה לא לתמוך בראש הממשלה נתניהו ובליכוד.

"לא הייתי חבר הליכוד או פעיל באיזשהו מוסד של הליכוד. הייתי יושב ראש מועצת יש"ע, וזה נכון שבעברי הצבעתי כמה פעמים למפלגת הליכוד. הייתה מפלגה אחת שהייתי פעיל בה, קוראים לה מפלגת התחייה, אבל לצערי היא לא קיימת יותר", אמר דיין בפתח הריאיון וביקש להודות שהוא הצליח למצוא את מקומו במפלגה של גדעון סער כי היא מפלגה שפתוחה לשיח מכובד ומכבד.

"במפלגה של גדעון סער מצאתי בדיוק את מה שחיפשתי – מפלגה לאומית ליברלית. כשגדעון הודיע על הקמת המפלגה הבנתי שיש לי למי להצביע. אחר כך הוא פנה אליי וביקש להצטרף, ואני לא יכולתי להישאר בצד".

דיין הודה שהוא מכיר את סער למעלה מ־30 שנה, וסומך על יכולת המנהיגות והיושרה שלו. "אין לי ספק לגביו, הוא בא להחליף את נתניהו. אני ישבתי בניו יורק וראיתי מה קורה כאן – 36 שרים, 8 סגני שרים, חוק נורבגי בלי תקציב מדינה ועוד כאלה וכאלה. למרות המרחק בין ניו יורק להר הרצל יכולתי לשמוע את ז'בוטינסקי מתהפך בקברו. לכן, אנחנו באים להחליף את צורת השלטון הנוכחית במשהו אחר".

בתו אופיר, שידועה כדמות מאוד אקטיבית ברשת, סיפרה על התגובות החריפות שהחלה לקבל מאז שאביה החליט לחבור לסער. לדבריה, היא התקשתה מאוד, ובצדק לקבל קריאות של 'בוגדת', קל וחומר לאחר שהיא שירתה כקצינה בצה"ל והייתה בשנת שירות.

"חשוב לי להעביר נקודה כי אני לא באה לפה מתוך מקום מתמסכן – הרי עוד כמה שנים כשהרעה החולה הזו תחלוף מאיתנו מכל מי שטוען שהשיח לא מפלג, אבל קוראים לכל מי שלא מתיישר לפי המילימטר בוגד ועוכר ישראל. אני רוצה שהאנשים האלה ישמעו את הריאיון הזה, יסתכלו על הציוצים שלהם בטוויטר, וזו הסיבה שאני לא מוחקת שום דבר, ויתביישו".

עוד הוסיפה: "בניגוד לאחרים במערכת הפוליטית, אבא שלי נאמן לערכים, ולא רק למפלגה או ליישות פוליטית. אני מאוד גאה בו. אני חושבת שהשיח הפך להיות רעיל, ואנשים שמכחישים עד כמה רעיל הוא נהיה הם חלק מהבעיה".