אפליקציית טיקטוק
אפליקציית טיקטוק צילום: אייסטוק

טרגדיה באיטליה: ילדה בת 10 מתה בבית החולים בפרלמו לאחר שמתה בעקבות "אתגר טיקטוק" שזכה לכינוי "אתגר שיכחון" (בלקאאוט) ונועד לבדוק כמה זמן יכולים המשתתפים לחסום את זרימת החמצן למוחם לפני עילפון.

הילדה נמצאה מחוסרת הכרה בחדר האמבטיה בבית על ידי אחותה בת החמש, כאשר היא מחזיקה את הטלפון הנייד בידה ועליו אתר טיקטוק פתוח על האתגר המסוכן שהמציא אחד המשתמשים.

על פי תנאי השימוש של טיקטוק, רק ילדים מגיל 13 יכולים להירשם לרשת החברתית, ולאחר שהילדה בת ה-10 מתה כתוצאה מהאתגר המסוכן פתחה התביעה האיטלקית בחקירה במטרה לברר כיצד התאפשר לה להירשם לטיקטוק בניגוד להנחיות.

דובר טיקטוק אמר כי "החברה לא הצליחה לזהות שום תוכן ברשת החברתית שעלול היה לעודד את הילדה להשתתף באתגר כזה, אך אנו נסייע לרשויות האיטלקיות בחקירה בחשד להסתה להתאבדות. הבטיחות של קהילת "טיקטוק" היא העדיפות המוחלטת שלנו. מהסיבה הזו אנו לא מאפשרים שום תוכן שיכול לעודד, לקדם או לפאר התנהגות העלולה להיות מסוכנת".

הרשות האיטלקית להגנת המידע הודיעה כי "טיקטוק" תחסם באיטליה עד 15 בפברואר, על מנת לחקור את מותה של הילדה ולוודא כי אין ילדים נוספים מתחת לגיל 13 שנרשמו לרשת החברתית. הוריה של הילדה אמרו לעיתון האיטלקי "לה רפובליקה" כי שמעו שבתם מתה כתוצאה מהשתתפות באתגר המסוכן מבתם השנייה, שידעה על האתגר בטיקטוק.

"לא ידענו שהיא משתתפת במשחק הזה. ידענו שהבת שלנו נרשמה לטיקטוק על מנת להשתתף בריקודים ולהסתכל על סרטונים. איך יכולנו לדמיין את הזוועה הזו?", אמרו ההורים. ליסיה רונזולי, נשיאת הועדה הפרלמנטרית להגנה על ילדים באיטליה, קראה לפקח טוב יותר על הרשתות החברתיות. "רשתות חברתיות לא יכולות להפוך לג'ונגל בו הכל מותר", אמרה רוזונלי.