מכבי חיפה מוכנה למשחק העונה

גם פגרת הקורונה הכפויה לא עצרה את מכבי חיפה שגברה בתוצאה 0:3 על בני סכנין החסרה מוכת הקורונה, ארבעה ימים לפני משחק העונה

נרי וייס - ערוץ 7 , י' בשבט תשפ"א

מכבי חיפה מוכנה למשחק העונה-ערוץ 7
שחקני חיפה חוגגים ניצחון הערב
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

מוכנה לרגע שלה. בעוד ארבעה ימים תגיע מכבי חיפה לרגע האמת שלה כשתעלה לשחק מול אלופת ליגת העל בכדורגל בשנתיים האחרונות, מכבי ת"א.

בניגוד לפעמים הקודמות, הפעם תגיע חיפה למשחק העונה מול מכבי ת"א כשהיא מוליכה את טבלת ליגת העל בכדורגל ובפער של 8 נקודות מהתל אביבים שנמצאים במקום השני. נראה כי הפעם חיפה יכולה לעשות את מה שכשלה בו פעמים רבות בשנים האחרונות - לנצח את מכבי ת"א במשחק העונה, בדרך אולי לחילופי שלטון ולזכיה באליפות.

הערב (מוצאי שבת) ערכה חיפה את ניסוי הכלים האחרון שלה לקראת משחק העונה מול התל אביבים, כשאירחה את בני סכנין, מוכת הקורונה ומי שנמצאת בתחתית טבלת ליגת העל בכדורגל.

למעשה, המשחק הערב באצטדיון סמי עופר שבחיפה היה בין קבוצת ההתקפה הטובה בליגה לקבוצת ההגנה הגרועה בליגה. תוסיפו לכך את העובדה שחיפה לא הפסידה עדיין העונה באצטדיונה הביתי ואת היותה הקבוצה היחידה שלא פיגרה העונה אפילו דקה אחת כמארחת ותקבלו את אותה התוצאה - ניצחון ביתי נוסף העונה.

סכנין, שקיבלה קנס בשל הפרת הנחיות הקורונה כשלא יידעה את מנהלת הליגות על הימצאות עוזר המאמן שלה חיובי לקורונה, ביקשה ממנהלת הליגות בכדורגל לדחות את משחקה הערב מול חיפה לאור התפרצות נוספת של הנגיף בקרב שחקניה ומיעוט אימונים בשל כך, אך לאור אוזלת ידה בטיפול ומיגור הנגיף והעובדה שיכולה הייתה להעמיד מספיק שחקנים כשירים, סורבה ונאלצה לעלות ולשחק כרגיל.

הירוקים מהכרמל, עם הרכש החדש עומר אצילי בהופעת בכורה בהרכב הפותח, לא הבריקו אמנם יותר מדי ובמחצית הראשונה סיפקו את המחצית החלשה ביותר שלהם העונה, דווקא רגע לפני משחק העונה מול מכבי ת"א, אך למרות זאת מול יריבה כל כך חלשה גם זה הספיק.

סאן מנחם בדקה ה-40 וצמד שערים בפנדלים בדקות ה-71 ו-101 הספיקו לחיפה בכדי לנצח ולהגיע למשחק העונה מול מכבי עם פער של 8 נקודות על פניה בטבלה.

סכנין? זו תצטרך ללמוד את הלקח על זלזול בהנחיות הקורונה ולהתחיל לקחת את עצמה בידיים, מקצועית וניהולית כדי שלא להסתבך עוד יותר בתחתית בדרך חזרה למקום ממנו הגיעה - הליגה השניה, הליגה הלאומית.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il