שחקני מכבי חוגגים סיפתח חיובי לשבועיים קריטיים
שחקני מכבי חוגגים סיפתח חיובי לשבועיים קריטיים צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

האלופה כאן. ארבעה ימים לפני משחק העונה מול מוליכת הטבלה ומי שקרובה לרשת אותה בתור האלופה, מכבי חיפה, מכבי ת"א מאותת שכלום עוד לא גמור ואין מה להכתיר עדיין.

הערב (מוצאי שבת) הביסה האלופה המכהנת את מכבי נתניה בחוץ בתוצאה דומה לזה שניצחה חיפה מוקדם יותר הערב את סכנין בביתה שלה, עם 3:1.

בניגוד לחיפה, מכבי כבשה את כל שלושת שעריה שלה הערב במהלך משחק סדיר ולא בבעיטות עונשין מ-11 מטרים, ובניגוד לחיפה היא פגשה יריבה עיקשת יותר מסכנין, בדמותה של מכבי נתניה.

נתניה הצליחה לנצח את מכבי רק פעם אחת ב-22 המשחקים האחרונים ביניהן, ובמכבי לא רצו להגיע למשחק העונה בעוד ארבעה ימים עם פער גדול יותר מהמוליכה מחיפה ובכלל לפתוח את השבועיים הקריטיים שלה שבמהלכם מצפים לה גם צמד משחקים מול הפועל באר שבע בליגה ובגביע, ברגל שמאל.

בדקה ה-24 השתחרר הרבה אוויר אצל האלופה כשיונתן כהן כבש אחרי בישול של איתי שכטר שפתח בהרכב הפותח. כעבור פחות מרבע שעה הכפיל דור פרץ את התוצאה מבישול של שוער מכבי דניאל טננבאום ובדקה ה-79 הכריע אדוארדו גררו המחליף את המשחק עם שער שלישי ממנו מכבי נתניה כבר לא יכלה לחזור.

מכבי אמנם פותחת את השבועיים הקריטיים שלה עם ניצחון חוץ גדול ומרשים, אך גם עם בשורות לא טובות כשיונתן כהן נפצע ובספק למשחק העונה מול חיפה ביום רביעי, כמו גם דן גלזר ואלכסנדר פשיץ' שפצועים כבר תקופה וכן דור פרץ שמוצהב וייעדר ממשחק העונה מול חיפה.

מכבי מסיימת משחק תשיעי כבר ללא הפסד והיא עם ניצחון רביעי בחמישה משחקים. ניצחון ביום רביעי במשחק העונה יפתח את המאבק על האליפות?