איוב קרא נגד בגין: אפס תרומה לציבור

ח"כ איוב קרא נגד בני בגין שהצטרף למפלגת תקווה חדשה "ישב רגל על רגל וקיבל משכורת על חשבון הקופה הציבורית זו שחיתות אמיתית".

ערוץ 7 , י"א בשבט תשפ"א

איוב קרא נגד בגין: אפס תרומה לציבור-ערוץ 7
איוב קרא
Photo by Olivier Fitoussi/POOL

ח"כ איוב קרא (הליכוד) תוקף השר לשעבר בני בגין שחבר למפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער.

"שלושים שנה חיכה ונלחם מנחם בגין ז"ל להפיל את שלטון הפנקס האדום ועכשיו צר לי שדווקא הבן שלו בני בגין נלחם להוריד את שלטון הליכוד ולהחזיר את השלטון לאנשי הפנקס האדום".

"בני בגין עשה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס", הוסיף ח"כ קרא, "נסע באוטובוסים בשביל להתייפייף אבל ציבור הבוחרים לא קנה את זה. בני בגין ישב רגל על רגל וקיבל משכורת על חשבון הקופה הציבורית זו שחיתות אמיתית".

"אפס הצעות פרטיות משלו, אפס תרומה לציבור. בני בגין שוב תופס טרמפ לחזור לכנסת והפעם גם רומס ברגל גסה את האידיאולוגיה של האבא שלו מנחם בגין ז"ל מנהיג הליכוד וראש הממשלה הראשון של המחנה הלאומי".

השר לשעבר בני בגין, הסביר הבוקר בראיון לכאן רשת ב' את התנגדותו להמשך כהונתו של ראש הממשלה נתניהו ואמר כי היא איננה עניין אישי.

בגין העריך כי המילה האחרונה בנוגע לחסינות נתניהו טרם נאמרה, "יש סכנה שנתניהו מתכוון לבקש חסינות, כך ראש ממשלה ישתמש בכוחו השלטוני לטובתו האישית – צריך לקרוא לזה שחיתות ציבורית", הוסיף בגין.

בעקבות ההערכה הזו הסביר בגין, "אני לא טוען 'רק לא ביבי'. זה לא עניין אישי, אלא מדובר בתפקוד לקוי של אדם שכל חברי הכנסת שלו מצביעים מה שהוא רוצה".

"אני לא בטוח שגם לליכוד טוב שיהיה שלטון כזה", ציין בני בגין, "ברור שאין לנו תקציב כי נתניהו לא רצה שיהיה תקציב".