אביב חיים רייך ז"ל
אביב חיים רייך ז"ל צילום: באדיבות המשפחה

אביב חיים רייך, מנכ"ל "בית הרב" ו"מכון הלכה ברורה", הלך לעולמו. בעבר שימש רייך גם כמנכ"ל ישיבת ירושלים לצעירים.

הלוויתו של ר' אביב חיים רייך תצא בשעה 13:30 מבית ההלוויות שמגר ותעבור בשעה 14:00 ליד ישיבת מרכז הרב בדרכה להר המנוחות. ההלוויה תתקיים ע"פ הנחיות משרד הבריאות.

רייך היה יליד תל אביב, בוגר ישיבת בני עקיבא בכפר הרואה, והיה קשור לישיבת "מרכז הרב" ומפעליה עשרות בשנים.

ראש הישיבה הרב אברהם שפירא זצ"ל העריך מאד את כשרונותיו בניהול ובארגון "הישיבה לצעירים" והטיל עליו את ניהול כמה וכמה ממפעלי הישיבה בחומר וברוח.

מכריו מספרים כי ידע לקשור קשרים ענפים עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל שסייעו לו ולמפעלים כספית וארגונית. יחד עם העשייה התמיד בלימוד תורה ובחברותות קבועות עם הרב יעקב פילבר ועם הרב אריה שטרן.

ראש מכון הלכה ברורה ורב העיר ירושלים הרב אריה שטרן, ויו"ר בית הרב הרב יוחנן פריד, ספדו לרייך וסיפרו כי עשרות שנים "יגע במסירות נפש ועמד על משמרת הקודש לבנייני היצירה והעשייה של מרן הרב הראי"ה קוק זצ"ל. בזכותו זכינו באשר זיכה את עם ישראל להפיץ וללמד לשמור ולעשות בקדושה את תורת ארץ ישראל. תנחומים לכל בני ביתו לנוות ביתו ולמשפחתו דמעותיכם - דמעותינו. תנצב"ה".

ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא, ספד וציין, "כותלי בתי המדרש מעידים לכולנו על פועלו הגדול של ר אביב רייך ז"ל בפיתוחה וקיומה של הישיבה, וכל תלמידי הישיבה, הישל"צ ואברכי 'הלכה ברורה' חבים לר' אביב רייך חוב גדול והכרת הטוב על כל פעולותיו".

"ר' אביב היה נאמנם ושלוחם של רבותינו הרב צבי יהודה של אבי מורי הרב שפירא והרב ישראלי וצדקותיו הגדולות הולכות עמו. אנחנו מביעים תנחומים לאשתו מרת שושנה שהייתה שותפה עמו בפעולותיו הגדולות ותנחומים לבנים לבנות ולכל המשפחה", הוסיף הרב שפירא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו