איך לבחור בן\בת זוג נכון?

כיצד ניתן להפוך את תהליך הדייטים ליעיל וממוקד ולחסוך זמן ואכזבות?

בשיתוף פרויקט 252 , י"ג בשבט תשפ"א

איך לבחור בן\בת זוג נכון?-ערוץ 7
הרב שלומי פולמן
צילום: פרויקט 252

שירה (שם בדוי) בת 31 יצאה עם בחור במשך שנתיים, בהפסקות. כל כמה חדשים הם נפרדו או עשו הפסקה וחוזר חלילה. בין לבין שירה ניסתה לצאת עם בחורים נוספים. כעת, כשהיא מותשת ומבולבלת – היא פנתה לייעוץ.

השאלה שלה: כיצד ניתן להפוך את תהליך הדייטים לפרק זמן בחיים שמשמח, יעיל ושמביא במהרה את התכלית המבוקשת?

זאת שאלה נפוצה: מדוע רבים כל כך חווים קושי בתקופה זו של חייהם? האם יש מה לעשות כדי לשנות או שזו גזרת גורל? האם קשה השידוך כקריעת ים סוף - זו עובדה?

כמדומני, שהקושי הדומה לקריעת ים סוף הוא כביכול מצדו של האלוקים. עבורו - להתאים בני זוג כבר 40 יום קודם יצירת הוולד, ובפרט לשנות זאת בשל בחירה חופשית שונה שלנו - זו 'משימה לא פשוטה'.

לנו, כבני אדם יש את היכולת לפעול ולשנות גישה ולהפוך דייט למשמח או במקרה אחר - למעשיר.

בעזרת דיוק של החשוב עבורנו בקבלת הצעה ומיקוד הפרמטרים המשמעותיים בתוך התהליך עצמו, ניתן לקצר את זמן ההיכרות. בכך נחסוך מאתנו תסכול וסחרור רגשי ממפגשים עקרים.

לשירה לקח שנתיים של הלוך ושוב בשל חוסר יכולת להבחין בין חבר טוב, בן שיח מדהים, לבין מה שהיא חיפשה כ"בעל".

מבחינתה, היה ערבוב בין המושגים "חבר" לעומת "בעל" ו"אבא". רק בעקבות העלאת הדברים בקליניקה היא היתה יכולה סוף סוף לומר לעצמה, שמה שהפריע לה בקשר היה המיקוד במה שהיא רוצה או צריכה מבן זוג. כל זאת היה חסר לה בחבר, אך כיוון שהוא היה בחור נחמד ובן שיח טוב – היא הצליחה להתבלבל ולמשוך קשר למקום שונה מזה שרצתה.

במפגש ביום רביעי הקרוב ניתן כלים המסייעים בידינו להתמקד וכיצד להשתמש באותם כלים בצורה נכונה ומדויקת, ונגדיר מחדש את ההבדל בין מפגש לדייט.

שלומי פולמן - מאמן אישי ויועץ זוגי, חבר נבחרת המאמנים של 252, ישדר את הרצאתו 'מה אני מחפש? – מה הן השאלות המלוות את מהלך הדייט?', ביום רביעי הקרוב, י"ד שבט, 27.1.21 בשעה 20:20, במסגרת פרוייקט 252.

להצטרפות לפרוייקט לחצו כאן.