פגישת הזום
פגישת הזוםצילום: תקשורת שר החינוך

שר החינוך יואב גלנט נועד היום (א׳) עם מקבילו האמירתי, חוסיין איברהים אל חמאדי.

השרים שנועדו באמצעות הזום בירכו על כינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות ושוחחו על אתגרי העתיד בתחום החינוך.

השניים הסכימו שהחינוך הוא הגורם החשוב ביותר לחיזוק השלום בין המדינות. השיחה עסקה בשיתופי פעולה בין המדינות בתחום החינוך, ובדגש על חינוך לקיימות וסביבה ומחקרים בנושא ים וחלל.

במהלך הפגישה נודע כי ממשלת איחוד האמירויות אישרה את ההחלטה לפתוח שגרירות בישראל. שר החינוך גלנט בירך את השר אל-חמאדי על ההחלטה והזמין אותו לביקור רשמי בקרוב במדינת ישראל. השר אל-חמאדי הודה לשר גלנט והזמין אותו לביקור רשמי באיחוד האמירויות.

שר החינוך גלנט ושר החינוך אל-חמאדי סיכמו על תכנית לחילופי משלחות תלמידים בין ישראל לאיחוד האמירויות, וכן על שיתוף פעולה בנושא קידום ופיתוח משותף של תכניות הלימוד למצטיינים בשתי המדינות.

שר החינוך גלנט: ״איחוד האמירויות הצטרפה לשורת מדינות ערביות שחתמו באחרונה על הסכמי שלום עם מדינת ישראל, מתוך הכרה בחשיבותה ובעוצמתה. זאת הודות למדיניותה של ממשלת ישראל בהובלת ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיזם וקידם הסכמי שלום היסטוריים עם מדינות ערב.

''שוחחתי היום עם שר החינוך האמירתי, חוסיין איברהים אל-חמאדי, ושמעתי ממנו על האופן שבו מדינתו מתמודדת עם הפעלת מערכת החינוך בשגרת קורונה. אני שמח שהשר אל-חמאדי נענה להצעתי לקידום תכנית חילופי תלמידים בין ישראל לאיחוד האמירויות, לשם היכרות חינוכית וחברתית של תלמידים משתי המדינות״, הוסיף.