"לאור הודעת האדמו"ר מויז'ניץ שיפתח את מוסדות החינוך מחר, על שר האוצר להורות ל'פקידים' שלו לעצור את תקצוב מוסדות ויז'ניץ וכל מוסד אחר שיפעל באופן דומה. אחרת, המשמעות היא ששר האוצר הוא רק פקיד של האדמו"ר. מדינה שבה סמכות המנהיג הדתי היא מעל הממשלה, זו מדינת הלכה. כלומר, הלכה המדינה".

כך כתב בחשבון הטוויטר שלו יו"ר סיעת ישראל ביתנו ויו"ר הוועדה לקידום האישה חבר הכנסת עודד פורר, זאת בתגובה לעימותים הרבים בין מפגינים חרדים לשוטרי משטרת ישראל על רקע אי שמירתם על הנחיות ההתמודדות עם נגיף קורונה. פורר שוחח עם ענת דוידוב והציג את עמדות בנושא. לדבריו, ראש הממשלה בנימין נתניהו נכנע לכל הגחמות של מנהיגי הציבור החרדי, וההנהגה החרדית פושעת כלפי הציבור שלה.

בפתח הריאיון אמרה דוידוב לפורר שהרעיון שלו לא יקרה, ושאי אפשר לעצור את התקציבים למי שלא מציית לחוקים. פורר טען שזה בגלל שהממשלה כנועה לכל הגחמות של מנהיגי הציבור החרדי, ואף כינה אותם עסקנים. לדבריו, ההנהגה קודם כל פוגעת בציבור אותו היא אמורה לייצג. למרות שיהיו כאלה שיחשבו שמדובר בקריאה פופוליסטית פורר טוען שזה הדבר הכי קל לעשות, ואמר: "כשיש ציבור שחי על קצבאות מצבו הכלכלי עם קורונה או בלי קורונה נשאר אותו הדבר. בתוך האירוע הזה בו כולנו אמורים להיכנס מתחת לאלונקה, אבל אם יש מישהו שנהנה מההטבות והקצבאות וכל התקציבים שמועברים לו על ידי המדינה הוא גם אחר כך הולך ופוגע בכל הדברים שהמדינה אומרת אז אדוני תודה רבה. לא רוצה? לא צריך. מנהיגי הציבור החרדי החליטו שהם אוטונומיה, אז שיתנהגו כמו אוטונומיה".

עוד הוסיף פורר: "תראי, המחלה הזו לא תעצור אם נעשה צעד אחד, אבל צריך לנהל את האירוע הזה של הקורונה. אי אפשר לנהל את האירוע הזה כשהממשלה מחליטה על סגרים דיפרנציאלים לפי ערים אדומות וערים ירוקות, אבל בפועל לא עושה את זה - גם כשבבית"ר עילית ובבני ברק האחוזים עולים. בסוף מה הם עושים? הם סוגרים גם את בית"ר עלית עם 29 אחוז תחלואה וגם את תל אביב עם 5 אחוז תחלואה. הסיפור כאן הוא שההנהגה החרדית פושעת גם כלפי הציבור שלה".

אז מה הוא היה עושה אחרת? פורר טען שהיה צריך לסגור את בית"ר עילית ובני ברק ברגע שהן נהפכו לערים אדומות. "פחדו לעשות את זה, ולכן היום סוגרים את כל המדינה".