מנדלבליט סגר את התיק נגד חוקרי שב"כ שנחשדו בפגיעה ברוצח רנה שנרב

היועמ"ש סגר את תיק החקירה שנפתח בעקבות ההידרדרות הקשה במצבו הבריאותי של סאמר ערביד בעת שהיה בחקירת שב"כ.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"א בשבט תשפ"א

מנדלבליט סגר את התיק נגד חוקרי שב"כ שנחשדו בפגיעה ברוצח רנה שנרב-ערוץ 7
אזכרה לרנה שנרב
צילום: שירה גולדברג

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט לגנוז את תיק החקירה שנפתח נגד מספר חוקרי שירות הביטחון הכללי, בחשד שפגעו בסאמר ערביד, הנאשם ברצח רנה שנרב ז"ל, במהלך חקירתו.

בעקבות הידרדרות קשה במצבו הבריאותי של סאמר ערביד, בעטייה אף התאשפז, בעת שהיה נתון בחקירת שירות הביטחון הכללי, ולאחר שגם הוגשו תלונות ביחס לכך, נפתחה חקירה פלילית לבדיקת הדברים.

במסגרת החקירה נחקרו באזהרה מספר חוקרי שב"כ בחשד לשימוש בכוח שלא כדין, נגבו הודעות מעדים, נתפסו מסמכים והתקבלו חוות דעת מהמכון לרפואה משפטית. החקירה נוהלה ע"י המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש).

לאחר בחינת חומר הראיות, בהתאם להמלצת צוות החקירה וחוות דעת כלל הגורמים בפרקליטות המדינה אשר ליוו את הטיפול בחקירה, החליט היועץ המשפטי לממשלה לגנוז את תיק החקירה בהיעדר תשתית להוכחת ביצוע עבירה. עם מתן ההחלטה, הנחה היועץ המשפטי לממשלה לפעול להפקת הלקחים הנדרשים.

עם תחילת החקירה הוצא צו איסור פרסום על עצם קיומה ועל כל פרטיה, מטעמים של ביטחון המדינה. לבקשת המחלקה לחקירות שוטרים צומצם הצו כעת, אך עדיין חל איסור פרסום על פרטי החקירה.

משפחתה של רנה שנרב הי"ד מסרה בעקבות החלטת היועמ"ש: ''אחרי הרצח של ביתנו האהובה רנה, נעצרו למעלה מ-50 מחבלים ונחשפו מצבורי נשק גדולים, ובכלל זה שני מטעני חבלה נוספים שהיו מוכנים להפעלה.

''אין כל ספק שהמחבלים נגדם הוגשו כתבי אישום בגין רצח רינה, הם האנשים שביצעו את הרצח. הם ישבו בגבעה שמשקיפה על מעיין דני, ראו אותנו מתקרבים, והפעילו את המטען. טענותיהם נגד החוקרים נועדו אך להסית את תשומת הלב מרוע מעשיהם ומרוע הטרור הפלסטיני''.

במשפחת שנרב הדגישו: ''אנו סומכים על גורמי צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל, שהם עושים כל מה שאפשר, במסגרת החוק, כדי למנוע את הרצח הבא''.