נתניהו והשר ישראל כ"ץ הציגו תוכנית להזנקת הכלכלה, יינתן מענק נוסף לכל אזרח

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר ישראל כ''ץ הציגו תוכנית לסיוע כלכלי, "אני מצפה מרוב עצום של השרים וחברי הכנסת לתמוך בה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בשבט תשפ"א | עודכן: 22:44

נתניהו והשר ישראל כ"ץ הציגו תוכנית להזנקת הכלכלה, יינתן מענק נוסף לכל אזרח-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ''ץ הציגו הערב (ראשון) תוכנית להענקת סיוע כלכלי לעסקים ולמבקשי עבודה.

''אנו מביאים היום תוכנית של 9 צעדים להזנקת הכלכלה שלנו - בענק. מאמין שהרוב הגדול בממשלה ובכנסת יתמכו בה כדי להתייצב לצד העסקים והעצמאיים בישראל. אנחנו נדאג לכל אזרח'', אמר נתניהו.

''נביא את התוכנית לאישור הממשלה, אני מצפה מרוב עצום של השרים וחברי הכנסת לתמוך בה - הם לא ירצו לפגוע בפרנסתם של אזרחי ישראל. אם התוכנית לא תאושר, היא תדחה בחודשים רבים, האזרחים לא יכולים לחכות", הוסיף ראש הממשלה.

על פי התוכנית, יינתן מענק של בין 8,000 ל-15 אלף שקלים לעסקים קטנים ו-30 אלף שקלים לעסקים גדולים; מענק נוסף לכל אזרח - הפעם עד לעשירון השביעי. בנוסף ינתנו מענקים לתמרוץ מובטלי קורונה לחזור לעבודה.

שר הביטחון בני גנץ תקף את התוכנית הכלכלית שהציג ראש הממשלה בנימין נתניהו. ''התכנית הכלכלית של נתניהו היא תצוגת יכולות של תחמנות. לתכנית הכלכלית שישראל באמת צריכה יש שם: 'תקציב מדינה', אותו נתניהו ושליחו מנעו בגופם. אחרי הבחירות, נדאג לממשלה של אנשים ישרים שיהיה אפשר לסמוך עליהם שאכפת להם מהכלכלה גם לא בקמפיין בחירות", אמר גנץ.

שר הביטחון לשעבר ויו״ר ימינה נפתלי בנט הגיב: ״הממשלה הכושלת והעומד בראשה מנעו כל פעולה כלכלית בתקופה האחרונה. כשיכלתם לעשות את כל הפעולות היפות האלה, בחרתם שלא להעביר תקציב ומנעתם הכל. עכשיו לקראת בחירות פתאום נזכרתם?", שאל בנט.

''הציבור הישראלי מזמן יודע להריח זיופים והבטחות סרק. אם עם ישראל היה יכול להאכיל את הילדים שלו בהבטחות של הממשלה הגרועה הזו, לא היו עכשיו אלפי אנשים רעבים ללחם. מדינת ישראל כבר לא מנוהלת,
כי אין מנהיגות בישראל. הגיע הזמן למנהיגות חדשה, שאכפת לה מאנשים״, הוסיף בנט.