אילוסטרציה
אילוסטרציה iStock

תינוקת בת חמישה חודשים נדבקה בקורונה, ומאושפזת בבית חולים במצב קשה - כך פורסם לראשונה הערב (ראשון) בחדשות 13.

התינוקת, שאינה סובלת ממחלות רקע, הגיעה לבית החולים יחד עם הוריה - שאובחנו גם הם חיוביים לנגיף. בתום סדרת בדיקות עלה כי היא סובלת מדלקת במוח ובריאות כתוצאה מהנגיף.

ד"ר עידית פסטרנק שטיפלה בתינוקת סיפרה: "אנחנו רגילים לראות לא מעט ילדים מאומתי קורונה, אבל לא חולי קורונה. בדר כלל ילדים שמגיעים עם קורונה הם ילדים בסך הכול בריאים. ילדה כזאת אנחנו לא רואים הרבה".

בתוך כך, ישראלי תושב לוס אנג'לס בארצות הברית שהגיע לביקור בארץ לפני כחודש אובחן כחולה במוטציה של נגיף הקורונה שאובחנה לראשונה בלוס אנג'לס. הישראלי כבר חזר לארצות הברית אך הדביק חמישה בני אדם כאן בארץ.

בהודעת משרד הבריאות נכתב כי ''במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות אותר באמצעות תהליך ריצוף וריאנט מלוס אנג'לס. מהאדם המאומת לוריאנט זה נדבקו 4 אנשים נוספים. האירוע נמצא בבדיקה. משרד הבריאות ימשיך לעדכן בממצאים נוספים ככל שיהיו''.

מוקדם יותר הערב (ראשון) אישרה הממשלה את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לסגור את שמי המדינה לטיסות. נמל התעופה בן גוריון ייסגר מיום שלישי הקרוב ועד סוף הסגר ביום ראשון הבא בחצות, פרט למקרים של טיסות לצרכים הומניטריים וחריגים.

ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח הישיבה, "אנחנו מקדימים את כל העולם אף מדינה לא עשתה את מה שאנחנו הולכים לעשות. אנחנו סוגרים את המדינה הרמטית. בשבוע הזה של סגירת השמיים נחסן עוד מיליון ישראלים", הוסיף ראש הממשלה.

בהמשך הישיבה אמר נתניהו כי ״נתב״ג ייסגר מחר בלילה. ינתן פתרון לישראלים וליהודים שייתקעו בחו״ל״.

שרת הקליטה פנינה תמנו שטה אמרה כי ''יש עולים שצריכים להגיע השבוע ואתה שולח אותם לועדת חריגים''. נתניהו השיב לב: ''אם יש נגיף צריך לעצור את העלייה. הם יכולים לחכות''.

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן אמר בישיבת הממשלה כי הוא תומך בסגירת השמיים, ''נוכח העליה בתחלואה והסכנה בהתפשטות הנגיף והמוטציות השונות. כזכור הייתי זה שכשר הבריאות הוריתי לסגור את השמים לטיסות מסין ומהמזרח, כבר בינואר מלפני שנה, לפני כל המדינות האחרות, מה שנתן לנו מרווח זמן להתמודדות עם הגעת והתפשטות הנגיף''.

    מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו