כן לתחבורה ציבורית, לא לכדורגל בשבת

יהודה לוינגר, חובש כיפה המתמודד בפריימריז בעבודה מבקש לחדש את הברית בין המפלגה לציבור הדתי לאומי

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א

כן לתחבורה ציבורית, לא לכדורגל בשבת-ערוץ 7
יהודה לוינגר
צילום: חיים גולדברג

יהודה לוינגר, המתמודד לרשימת מפלגת העבודה, פרסם בדף הפייסבוק שלו כי במידה וייבחר, יפעל למען תחבורה ציבורית בשבת ובמקביל נגד כפיית משחקי הכדורגל בשבת.

לוינגר (34) עיתונאי, בוגר ישיבת ההסדר קרית שמונה, ממקימי תא אופק באוניברסיטת בר אילן וחבר ועידת מפלגת העבודה, קורא לחדש את הברית בין המפלגה לציונות הדתית.

"כשם שהכיפה שעל ראשי לא עוצרת אותי מלפעול למען תחבורה ציבורית בשבת, כך היא לא מונעת ממני לפעול למען שחקני הכדורגל הרבים שכופים עליהם לעבוד בשבת", טוען לוינגר.

לדבריו, "יש ציבור שכן מוחרג מהשבת - ואלו שחקני הכדורגל שמוכרחים לעבוד בשבת, הילדים הספורטאים שמשחקים ומתאמנים רק בשבת, וההורים עצמם שלא רוצים שהיום החופשי שלהם יהיה סביב זה, ובכלל כל מי שעסק בספורט מכיר את המחאה של הכפייה ההפוכה שלא נותנת לאזרח ישראלי את הזכות הבסיסית שלו: לנוח כמו כולם ביום השבת".

"כן, שחקנים חילונים שרוצים פעם אחת ארוחה נורמאלית עם המשפחה, ומסורתיים שלא רוצים לחלל את השבת. חילי טרופר לא העז לגעת בזה, למרות שהייתה לו הזדמנות פז בלתי חוזרת שבגלל הקורונה לא היו שידורים בכל מקרה, אבל גם הוא נכנע לערוצי הטלוויזיה ולבעלי ההון כדי שחס ושלום לא יגידו שבגלל שהוא חובש כיפה אז הוא פועל למען הדת שלו, כפייה דתית", הוסיף.

לוינגר מדגיש כי "מי שרוצה לעבוד בשבת והדבר לא נעשה בכפייה עליו, שיעבוד וירוויח ויעשה כטוב בעיניו. גם דתיים וחרדים עובדים בשבת בקייטרינג וחזנות וכו׳ אבל מי שלא רוצה - אין דבר יותר גרוע מזה. השבת כיום המנוחה לא קשורה לדת, היא קשורה לזכות של אדם, על פי חוק, לנוח אחת לשבוע כמו כולם. זכויות העובדים הולכות ביחד עם היהדות ועם הסוציאליזם. נקודת חיבור חשובה בעולם של רק הדתה או כפייה דתית".

לוינגר קורא להחזיר את המפלגה למה שהייתה ולמה שהיא אמורה להיות. "אני שלעצמי מגיע מהמגזר הדתי, מהציונות הדתית, שפעם הייתה חלק לא שולי במפלגה והלכה איתה בברית, לפני שברחה למחוזות הזויים של בנט וסמוטריץ'. הגיע הזמן לחבר קהלים למפלגה, כאלו שאבדו לנו בדרך כי היינו רק "מפלגת תל אביב", כדי להחזיר אותה למסלול, ולא כדי לחשוב על איך להתמקם מס' 5 אצל חולדאי או מס' 3 במרצ".

"מספיק עם ההתרפסות, מספיק עם המירמור. לאן ברחתם מצביעים יקרים ותומכים יקרים? לכחול לבן? לחולדאי? ליש עתיד? הבית קורא לכם לחזור בשעות אפלות אלו שעתידה של מפלגת העבודה תלוי אך ורק בכם. אני מאמין שהעבודה יכולה לחזור להנהגה, גם כשהסקרים הראו אחרת - נאבקתי ואמשיך להיאבק למען הבית שלי. זו הסיבה שהתמודדתי בבחירות האלה. אני יכול לחבר ולהביא קהלים שאבדו לנו עם השנים, במיוחד בציונות הדתית. הוכחתי את זה כשהקמתי את תא אופק באוני׳ בר אילן, בלב האקדמיה הדתית והימנית", סיכם.