הסבא רבא ר' פינחס מיכאלי ז"ל
הסבא רבא ר' פינחס מיכאלי ז"לצילום: באדיבות טובה גדות

ברכותיי למרב מיכאלי שניצחה בבחירות לראשות מפלגת העבודה. סבא רבא של מרב מיכאלי, הוא גם סבא רבא שלי. (מיכאלי, שם נעורי מלפני הנישואין)

הסבא רבא, ר' פינחס מיכאלי ז"ל שהחליט לעלות לארץ מפולין מתוך אידיאל, הסתפק במועט, היה אוהב ה', אוהב תורה, מפאר את לשון הקודש, בעל מידות טובות ונאצלות, מתייחס בכבוד מופלא לכל אדם, מעודד ומעצים כל אחד, מקרב את קרוביו, מכבד את רעייתו יותר מגופו, ישר ואיש אמת, מלא אמונה ומסירות למען עם ישראל וארץ ישראל.

מרב התברכה בכשרונות רבים וביניהם כישרון מנהיגותי, אמנם היא מתנגדת לדברים חשובים ובסיסיים שמייחדים אותנו כעם וכנבחרי ה'.

מרב מתנגדת להתישבות ביהודה ושומרון. ב"ה קשה לספור את הצאצאים הרבים מהצד של סבי, ר' מיכאל מיכאלי שיחי', אשר מיישבים מקומות רבים ביהודה ושומרון (חלקם ב"מאחזים"), כולל אני הקטנה עם בעלי ושבעת ילדינו.

מרב קוראת לביטול מוסד המשפחה ואף הצהירה כי לא תלד ילדים. זו הצהרה קשה ועצובה מאד וב"ה הסבא רבא של מרב ושלי יכול לרוות נחת בשמים מכל צאצאיו הרבים ומהמשפחות הרבות שהוקמו. משפחות ברוכות ילדים ב"ה.

בתוכניותיה וגם בנאומיה בכנסת היא מקפידה לדבר בלשון נקבה בעוד אני הקטנה, והצד של המשפחה המורחבת אותו אני מייצגת כעת - כלל לא מבינים מהיכן נובע הצורך העז, על מה המהומה, ומה גרם למרב לשנות סדרי עולם.
טוב לי בנשיותי. 

אני פועלת כדי להעצים נשים בהופעותיי מול נשים וכן בשירים שהספקתי להוציא לאור, ומודה לרבונו של עולם על עולם מופלא של גברים ונשים המקימים משפחות ומודעים לחוזקות ולעוצמות שיש בכל אחד.

אני מאחלת למרב, ומתפללת לקב"ה שתהיה שליחה נאמנה בין כותלי הכנסת. שתקדם את הדברים שיועילו לעם ישראל, ותזכה לגרום נחת רוח לסבא רבא שלנו, ר' פינחס מיכאלי.

ואחרי כל זה, ואולי לפני כל זה - בעורקינו זורם אותו הדם. ובעצם בין כל אחד מעם ישראל. הבסיס הזה הוא קריטי, וחובה לזכור אותו, במיוחד לפני תקופת הבחירות הקרבה.

בציפיה לגאולה השלימה.