מה תפקידו של הגבר בזוגיות?

"מה התפקיד של הגבר במערכת זוגית"- תשובה לשאלה זו יעביר משה שרון בהרצאה ברביעי הקרוב ב'פרוייקט 252' סדרת זוגיות על הנושא

בשיתוף פרויקט 252 , י"ג בשבט תשפ"א

מה תפקידו של הגבר בזוגיות?-ערוץ 7
משה שרון
צילום: נדב גדליה

"בעיניי, איבדנו את המהות הפשוטה של איש ואשה והתבלבלנו", אומר המאמן והסופר משה שרון.

"לא יודע אם זה בגלל הוליווד, הקצנת הפמיניזם או רוח התקופה, אבל גברים מאוד מבולבלים לגבי מה מצופה מהם ומה הרצון שלהם ונשים אותו הדבר. זה לא רק אצל רווקים ורווקות אלא גם אצל נשואים, וזה מייצר הרבה בעיות. אני עוסק בסוגיה בהרחבה בספרי 'זוגות זוגות'".

משה שרון (43), נשוי, אב לארבע בנות ומתגורר בראש העין. הוא מרצה, מכשיר מאמנים וסופר שחיבר עד היום שבעה ספרים, ביניהם רב המכר "העולם לא יכול להתקיים בלעדיך". ברביעי הקרוב ישדר שרון סדרת הרצאות חדשה בשם 'זוגיות עכשיו' שבאה להגדיר את הזוגיות של דורנו ולתת שלל עצות וטיפים לרווקות, רווקים ובכלל. "אני מכיר גבר אחד, בן 38, רווק מבוקש, שפוגש נשים רציניות, שמאוד רוצות להתחתן אתו, אבל הוא – בורח ברגע האמת", מספר שרון.

"ולמה הוא בורח? כי ההיא יותר מדי ביקורתית, וההיא – המזג שלה שונה משלו, וההיא – רוצה את הכסף שלו. יכול להיות שהוא 'צודק' ושהוא בורח מסיבות נכונות אבל האר"י הקדוש דיבר על עיקרון מאוד עמוק בבריאה שנקרא 'גילוי וגניזה'. הקב"ה נתן לכל אחד מאיתנו חופש בחירה אמיתי לבחור בין טוב לרע.

איך? ע"י גילוי של חלקים טובים שקיימים בי ובאחרים, וגניזה של החלקים הפחות טובים. גילוי של משה וגניזה של פרעה. בכל אחד מאיתנו קיים הרי פרעה. איך זה קשור לדייטים וזוגיות? תבואו לשמוע ברביעי הקרוב בסדרת ההרצאות החדשה. יהיה מאוד מעניין, בע"ה".

מה האני מאמין שלך לגבי זוגיות?

"גבר ואשה מייצגים שני חלקים משלימים בבריאה – הוא את החלק המשפיע והיא את החלק המקבל. על פי הטבע הפשוט – הוא משפיע זרע ולה יש ביצית שהיא כלי מקבל ואז מפתח בתוכו את הולד. יש לתפיסה הזו נפקא מינא בכתובה וכמובן גם בעולם הרגשי, הכלכלי והמשפחתי. בכל אחד מאיתנו יש את שני החלקים אבל ברגע שאני כגבר הופך להיות מקבל, מצפה, מתנה תנאים ורגיש מדי – יהיה לי קשה מאוד לקיים זוגיות. ברגע שאישה תהפוך לגברית מדי, שתלטנית, קשה, מלחמתית וכו' – יהיה לה קשה מאוד לקיים זוגיות. האני מאמין שלי הוא - בואו נעזור לגברים לשמוח בזה שהם גברים, כן להיות רגישים אבל לא בצורה שתבטל את הגבריות שלהם. אותו הדבר לגבי נשים".

'זוגיות עכשיו' - הסדנה המעשית של משה שרון מתקיימת בשבועות אלו במסגרת 'פרוייקט 252'. השבוע יעסוק שרון בנושא המרתק: 'אלוקים אוהב את הצבע האפור – בין השחור ללבן, בין הפרפרים בבטן לבין ה"אין מצב" יש מנעד שלם וגמיש של אפור. למה לנו אפור וכיצד מתגמשים נכון כשמדובר בדייטים והיכרויות?'

עדיין לא בפרויקט? מוזמנים להצטרף מכאן.