מוטי אלמוז
מוטי אלמוז צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש אכ"א, אלוף מוטי אלמוז, תקף במילים חריפות ובוטות את אנשי הפרקליטות הצבאית בכנס שערך לקצינים וחוקרים במשטרה הצבאית החוקרת בחודש יולי האחרון, כך מדווח העיתונאי יואב זיתון מאתר ynet.

הרקע לעימות בין אלמוז לאנשי הפרקליטות הצבאית ובראשם התובע הצבאי הראשי היה פרשת מותו של לוחם גבעתי וחניך קורס מכ"ים, ניב לובטון ז"ל שגויס כמודיע של מצ"ח והחלטתו של אלמוז להדיח מפקד בסיס במצ"ח בעקבות האירוע, החלטה אותה ביטל לאחרונה ביהמ"ש המחוזי.

אלמוז אמר לקציני וחוקרי מצ"ח כי "הפרקליטות הצבאית הם כולם עבריינים. מאפיה אחת גדולה. צריך לסגור את היחידה הזו. הם שקרנים ומזייפים עובדות ומספרים סיפורים שלא היו ולא נבראו".

"אני אומר לכם, אל תקשיבו למה שאומרים לכם אנשי הפרקליטות הצבאית והתובע הצבאי הראשי שלא ברור מי נתן לו בכלל תפקיד", הוסיף אלמוז.

דבר הנאום החריג נודע לבכירים בצה"ל אך נשמר בסוד מהציבור. אלמוז נדרש על ידי הרמטכ"ל לכנס את הפורום פעם נוספת, לחזור בו מהדברים הקשים ולהתנצל, אך בניגוד לאירועים דומים בעבר הוא לא ננזף על ידי הרמטכ"ל.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "ראש אכ"א התנצל על הדברים זמן קצר לאחר השיחה, גם בפני הפורום שבו נאמרו וגם בפני הפרקליט הצבאי הראשי והתובע הצבאי הראשי, והוא מצר על כך שנאמרו גם כיום. לראש אכ"א הערכה אישית ומקצועית לפרקליטות הצבאית ולמצ"ח ולעומדים בראשם לאור שנים של עבודה משותפת לטובת צה"ל וביטחון המדינה. יצוין כי עמדות צה"ל שהוגשו לבית המשפט בהליכים המתנהלים בפרשה קשה וכאובה זו, גובשו באופן ענייני, מקצועי וישר, ויש לאפשר להליכים המשפטיים להתקיים כסדרם".

עוד נמסר כי "הרמטכ"ל רואה בפרקליטות הצבאית יחידה מקצועית מהמעלה הראשונה, איכותית, מחוברת לשטח ולמפקדים המבצעת את תפקידה באופן עצמאי. לפרקליטות הצבאית תרומה משמעותית ביותר לעמידת צה״ל במשימותיו ולשמירה על ערכיו. קציני היחידה ומפקדיה זוכים לגיבוי ותמיכה מלאים מהרמטכ"ל".