קלפי
קלפיצילום: יהונתן ולצר/TPS

תנועת דרכנו יוזמת מחר פריימריז פתוחים בו יתאפשר לכל אזרח להצביע מרחוק ולבחור את נבחרי הציבור שלו.

יום פריימריז אזרחי יתקיים מחר בין השעות 10:00 בבוקר ל-20:00 בערב באמצעות לינק הצבעה אינטרנטי של חברת איניגו, החברה המובילה בישראל בבחירות מקדימות שתפעלה מאות הצבעות פנימיות.

לקראת יום הפריימריז, פורסם סרטון ובו שורה של ידוענים הקוראים לציבור לעשות כמוהם ולהשתתף בפריימריז הפתוחים שיוזמת תנועת דרכנו ולהחזיר את הכוח לציבור.

לראשונה צפויים קרוב ל-120 ח"כים להיבחר לכנסת הקרובה ללא בחירות מקדימות. תנועת דרכנו, כאקט של שמירה על הדמוקרטיה, תוביל מהלך פתוח ורחב בו יוזמן הציבור להשתתף ולבחור מי ייצג אותו בכנסת, להשפיע על איחודים ועל מי צריך להוביל את הגוש האידאולוגי שלהם, רגע לפני סגירת הרשימות.

"אנחנו חייבים לבנות פוליטיקה אחרת, כזו הבנויה מלמטה למעלה. הציבור מרגיש בצדק שהמערכת הפוליטית התנתקה ממנו. כל מי שמאמין בישראל כמדינה דמוקרטית חייב להחזיר את הכוח לציבור וכן את השיח האידאולוגי למערכת הבחירות", הסביר יאיא פינק, מנכ"ל דרכנו.

לדבריו, "לאחר ביטול הבחירות המקדימות כמעט בכל המפלגות, מבקשת תנועת דרכנו ומאות אלפי השותפים שלה להחזיר את הכוח לציבור ולאפשר לכולנו לקחת חלק בבחירת המועמדים שלנו לכנסת ה-24 של ישראל".

לקראת הפריימריז הפתוחים, יצא סרטון ובו שורה של ידוענים ביניהם נועה קולר, צופית גרנט, חני נחמיאס, דרור קרן, קרן מור ועוד, תחת הכותרת "גם אני מתכוון/ת להצביע ביום שלישי בפריימריז של ישראל ולהחזיר את הכוח לציבור".