איוב קרא: בגין כמעט ולא נכח בכנסת

ח"כ קרא ממשיך במתקפה על השר לשעבר בגין: הוא בקושי הגיע לכנסת, לא יזם חקיקה ובחוקים חשובים כמו חוק הלאום התנגד לעמדת הליכוד.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ב בשבט תשפ"א

איוב קרא: בגין כמעט ולא נכח בכנסת-ערוץ 7
בני בגין בוועידת ''הארץ''
צילום: תומר אפלבאום

חבר הכנסת איוב קרא ממשיך במתקפה האישית נגד השר לשעבר בני בגין שהצטרף למפלגת 'התקוה החדשה' של גדעון סער. זאת לאחר שאתמול טען כי תרומתו של בגין לחברה הישראלית כנבחר ציבור הייתה אפסית.

"בני בגין התמודד עם נתניהו בתחילת שנות התשעים, אחרי תקופת שמיר והפסיד. האיש עזב את הליכוד והוצב בראש מפלגת ימין. זו לא הפעם הראשונה שהוא עוזב את הליכוד. צריך לקרוא לילד בשמו. הוא עזב את הליכוד כי לא השלים עם ההפסד לנתניהו ועכשיו הוא חוזר על זה ומצטרף לסער. שוב הוא מצטרף למי שקורא תיגר על מנהיגות נתניהו".

"הוא ודן מרידור חזרו לליכוד ולא נבחרו. הציבור של הליכוד לא הכיר לו תודה בגלל שמו. לכן, להציג אותו כאילו הוא מושיע וכאילו הוא עשה רק דברים חשובים לליכוד, מאז שהוא בליכוד לא הייתה לו יציבות עד שהאיש שבגללו הוא עזב את הליכוד הציב אותו ברשימה כמינוי אישי, וזהו נתניהו".

"הוא ישב רגל על רגל ולא יזם שום דבר", אומר חבר הכנסת קרא שמבקר את היחס המועדף לנסיכי הליכוד שלטעמו הכישרון המועדף של נתניהו הוא שהוביל אותם להתייאש ולנטוש "הם רצו להיות במקומו, הוא שם אותם מאחורה ועכשיו הם מתוסכלים".

"כבר שנים הם לא בליכוד, הם מבקרים את הליכוד ואין להם שום קשר בליכוד. גם אני נפגעתי מנתניהו, זה אומר שאעזוב את הבית ואתריס נגדו? בגין מרידור ואחרים, רק חסר שירו טיל RPG על מצודת זאב. ככה לא משדרים אמינות, שהיא חלק בלתי נפרד מהעשייה של אנשי חירות".

בדבריו אתמול ביקר חבר הכנסת קרא גם את תפקודו של בגין כחבר כנסת, ולטעמו תרומתו של בגין הייתה קלושה בזירה הציבורית. "חד משמעית. הייתי לידו, ראיתי שהוא כמעט לא היה בכנסת. לא היה לו תפקיד רשמי, הוא לא יזם חקיקה ובעצם חיכה שהקדנציה תיגמר. בנוסף, בחוקים קרדינאליים כמו חוק הלאום הוא יצא נגד הליכוד, אז במה הוא קשור לליכוד? אולי גדעון סער רוצה לתת ייצוג למחלקה גריאטרית ואולי שם הוא יביא לו את הישועה".

לטעמו של קרא אם לא היה נתניהו מחזיר את בגין לזירה הפוליטית ומשריין לו מקום בכיר ואף ממנה אותו לשר "כבר היו שוכחים ממנו", כלשונו.