"התודעה של כל חסיד חב"ד היא 'חיים עם הרבי'". הרבי מלובביץ'
"התודעה של כל חסיד חב"ד היא 'חיים עם הרבי'". הרבי מלובביץ' צילום: ישראל-זאב גולדשמיד

חב"ד חוגגת - וירטואלית: אלפי אירועים נערכו בימים האחרונים בכל רחבי העולם לציון 70 שנה ליום עלותו של הרבי מליובאוויטש לכס האדמו"רות ביום י' שבט תשי"א.

בישראל התכנסו אתמול וירטואלית 70 אלף תלמידי רשת החינוך של חב''ד - רשת אהלי 'יוסף יצחק' לאירוע מיוחד שציין את היום הזה.

באירוע השתתפו שחקנים מקצועיים ומקהלות בתי הספר שהופיעו עם מצגות על חייו ופועלו של הרבי. ההופעות הועברו בשידור חי לבתי הילדים באמצעות לוויין.

אירועי זום נוספים התקיימו במרכז חב"ד העולמי ובציונו של הרבי מליובאוויטש אליו בהשתתפות וירטואלית של המונים מכל רחבי העולם.

במוצ"ש האחרון נערך אירוע מיוחד בבית 'הלבנים האדומות' המפורסם בכפר חב"ד שהינו ההעתק המדוייק של '770' בניו יורק - בית אגודת חסידי חב"ד בכפר חב"ד, ממנו נערך שידור בינלאומי על ידי אגודת חסידי חב"ד ובו השתתפו כמאה אלף צופים.

יום י' שבט נחשב בחב"ד 'ראש השנה להתקשרות עם הרבי', החוקר ד"ר יחיאל הררי מי שכתב את רב המכר 'סודו של הרבי' בהוצאת ידיעות אחרונות, מסביר מדוע היום י' שבט כל כך משמעותי. וכך הוא כותב:

"כל מה שאנחנו מכירים היום בחב"ד, הכל התחיל מאותו לילה של י' שבט תשי"א, הרבי מליובאוויטש באותו לילה שבו התקיימה ההתועדות בה קיבל על עצמו את עול ההנהגה, אמר 'מאמר חסידות' שרק אדמו"רי חב"ד נוהגים לומר ובמאמר 'באתי לגני' הראשון שאמר קיפל בתוך הרעיונות העמוקים והקבליים שלו את כל התכנית האדירה שלאחר מכן קרמה עור וגידים בכוחו ובהכוונתו".

"החסידים שישבו ושמעו את המאמר היו פליטים שיצאו זה עתה מאימי השואה וחסידים שעברו את ידו הקשה של הקג"ב והיבסיקציה, הם בסך הכול רצו להתחיל סוף סוף חיים רגועים באמריקה, אבל במאמר הראשון הרבי שירטט את המשימות האדירות של עולם השליחות ולא השאיר אף אחד מהיושבים על זרי דפנה ושלח את כולם לכל רחבי תבל לשדה הקרב במלחמה נגד ההתבוללות והשואה הרוחנית"

בסוף השבוע האחרון דיברו באמצעות ה'זום' בפני מקורבי חב"ד בעולם, הרבנים הראשיים לישראל ורבה של ירושלים הרב שלמה עמאר על הקשר המיוחד של משפחתם עם הרבי ושלוחיו.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו סיפר על מפגשיו עם הרבי והמסרים שהוא נושא אותם יום יום כחסיד ממש.

הרה"ר לשעבר הגאון רבי ישראל מאיר לאו אמר כי בביקורו האחרון בקורדובה שבארגנטינה הכתה בו ההכרה כי בעולם היהודי לא היתה מעולם דמות כזו כמו הרבי מליובאוויטש, שלקח על עצמו אחריות אישית על כל יהודי ויהודיה ושלח את טובי בניו-תלמידיו למשימות עד קצה העולם, לי אין ספק שהרבי הוא התרופה של הקב"ה לעם ישראל לאחר מה שעבר על עמינו בשואה האיומה" סיים הגרי"מ לאו.

לצד אלפי שלוחי הרבי ברחבי העולם בולטת השנה מעצמת השלוחים שצומחת בישראל. מדובר באימפריה אדירה. השנה בעיתוי מפתיע תצא משפחת השלוחים האלף (!) רק בישראל.

באופן די מפתיע לא איי סיישל ולא המזרח הרחוק נחשבת כיעד נחשק לשליחות, כיום ישראל נמצאת היום על מפת השליחות יותר מאי פעם ונחשבת ליעד אטרקטיבי במיוחד, והשלוחים בישראל רושמים כיום הצלחות כבירות עם מאות מוסדות חינוך וחסד.

אמש הודיע 'צעירי אגודת חב"ד בישראל', הארגון המאגד תחתיו את עולם השליחות הישראלי כי כל שליח שיצא בשנה הקרובה יקבל מענק מיוחד מ'קרן מרומים' בסך עשרות אלפי שקלים שישמש בסיס להתחלת הפעילות.

בכיר בחב"ד אומר לנו כי "כאשר רואים את הגידול העצום והפריחה האדירה, רואים שהרבי חי בתוך שלוחיו וחסידיו, רואים בעיניים שהכל בכוחו של הרבי. בסופו של דבר מדובר על אברכי כולל שהפכו להיות בין רגע אנשי כספים, מנהלי מוסדות ומעסיקים, וגם נואמים מהוללים וכותבי טורים, ללא כל הכשרה מבחינה פיננסית, ללא לימודי רטוריקה או כתיבה, הם עומדים מול קשיים עצומים ללא עזרה כלכלית מהארגונים הראשיים ועושים זאת בהצלחה מעוררת הישתאות, זה חלום אוטופי בלתי נתפס".

בראש מעצמת מפעל השליחות הישראלי שללא ספק נחשבת למודל של הצלחה וגאווה לכל אירגוני חב"ד בעולם, ניצב הרב יוסף יצחק אהרונוב שברכותיו של הרבי מלוות אותו במיוחד לאור ההצלחות המוכחות שלו, הרב אהרונוב זכה לקבל הדרכות אישיות ושליחויות אישיות מכ"ק האדמו"ר מליובאוויטש, וזכה לקבל ממשלת ישראל אותות הערכה ופרסים על תרומתו הייחודית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו