נפתלי בנט קורא: לשמור על הילדים

בעקבות התגברות התחלואה בקרב ילדים דורש יו"ר ימינה לפעול בצורה נכונה להורדתה. "שמרנו על סבא וסבתא, עכשיו צריך לשמור על הילדים".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ב בשבט תשפ"א | עודכן: 17:32

יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, התייחס הערב (שני) לסכנה הטמונה, לדעתו, באסטרטגיה הנוכחית של הממשלה מול הגל השלישי של הקורונה.

"לפני כמעט שנה, עם פרוץ הגל הראשון, קראתי לכם לשמור על סבתא וסבא, קריאה שהדהדה בארץ ובעולם והצילה חיים רבים. שמרנו על סבא וסבתא - עכשיו צריך לשמור על ילדינו. היום, אני קורא מכאן לממשלת ישראל - לשמור על הדור הצעיר, על הילדים, על הנשים בהריון", הצהיר בנט.

לדבריו, "באסטרטגיה הנוכחית, של חיסון בלבד ללא ניהול מגפה, ממשלת ישראל מהמרת על חיי הילדים שלנו. הממשלה מבססת כמעט את כל אסטרטגיית היציאה מהמשבר על החיסונים וזה אקט בלתי אחראי. אנחנו לא יודעים מספיק על יעילות החיסון במוטציות, בנוסף ילדים מתחת לגיל 16 אינם מתחסנים".

"החיסון מותר רק מגילי 16 ומעלה, ורבע מאוכלוסיית ישראל – מעל 2.5 מיליון אזרחים הם ילדים.
רק בשבועות האחרונים נדבקו 50,000 ילדים בקורונה. זה מספר בלתי נתפס. עשרות ילדים מאושפזים במצב קשה ובינוני. בינואר 2021 נדבקו פי מאה ילדים מאשר במרץ 2020".

"איננו יודעים עדיין את ההשלכות ארוכות הטווח של הקורונה על פוריות, על קוגניציה, וזה הימור על עתיד ילדינו ועל בריאותם. הלוואי, אני באמת מקווה, שהקורונה תתברר כמחלה זמנית וחולפת אצל ילדים.
אבל אף אחד לא באמת יודע. אסור לנו לבנות על זה. תקוות וחלומות הם לא תכנית עבודה", הוסיף בנט.

לדבריו, "מבצע החיסונים הוא מצוין ואנחנו גאים שישראל מובילה בעולם בקצב החיסונים. אבל, אף אחד לא יכול לחתום שהחיסונים עמידים בפני המוטציות השונות הקיימות, ובוודאי המוטציות שיווצרו בעתיד, ואף אחד לא יודע כרגע מה האסטרטגיה לטיפול בילדים".

בנט היפנה שאלה לשרי הממשלה. "אני שואל את ממשלת ישראל, את ראש הממשלה ואת שר הבריאות: מה התכנית שלכם? איך נגן בחצי השנה הקרובה על הילדים? על נשים בהריון?".

"ממשלת ישראל חייבת לספק תשובות באופן מיידי, להסביר לנו האם יש לה בכלל את המידע עבור השאלות הבאות: מתחילת המגיפה, כמה נשים בהריון או יולדות יצאו חיוביות לקורונה? כמה מתוכן אושפזו, הורדמו והונשמו, עברו ניתוח קיסרי חירום? כמה מהן איבדו חלילה את התינוק, או שהתינוק נזקק לאשפוז?"

"כמה ילדים בכל גיל נדבקו בפועל עד כה? כמה ילדים אושפזו עד כה בגלל הקורונה במצב קל, בינוני או קשה? כמה מהם עדיין מצויים בשיקום מסוג כלשהו? כמה ילדים בישראל חולים בקורונה כרונית, ומדווחים על תסמינים מעל שלושה חודשים מההדבקה? לכמה נשים בהריון בישראל יש ילדים במערכת החינוך? מה התכנית להגן עליהן מהידבקות?. אנחנו מבקשים תשובות. הרשלנות הזו עלתה ועולה בחיי אדם", סיכם בנט.