הרב דוד יוסף: אין ספק שהרב עובדיה היה יוצא נגד אותם פורעים

בעקבות שורת האירועים האלימים וההתפרעויות שהתרחשו בימים האחרונים בריכוזים חרדיים, יוצא היום (שני) חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב דוד יוסף בהצהרה נגד ההפגנות האלימות והעימותים עם המשטרה.

"צר לנו לשמוע שיש יהודים הקוראים לעצמם שומרי תורה ומצוות שמשתמשים באלימות, מחללים שם שמיים. אילו אבי מורי מרן הגר"ע יוסף היה חי היום אין ספק שהוא היה יוצא בכל תוקף כנגד אותם פורעים כנגד אותם אספסוף שהולכים בדרכו של עשיו הרשע. דרכם לא דרכינו", מצהיר הרב יוסף.

לדבריו, "אנחנו צריכים ללכת בדרך תורה. 'עת צרה היא ליעקב', אנחנו נמצאים עכשיו בצרה ומצוקה, אנחנו צריכים לשמור על כל ההוראות ע"פ דין תורה. 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם', זה התפקיד שלנו. ולהתפלל כל הזמן וללמוד תורה ולעשות כל מה שאנחנו יכולים לעזור לכלל ישראל. ולא חלילה לעשות ההיפך, להביא קטרוג על עם ישראל בזה שאנחנו נוקטים בשיטותיו של עשיו הרשע, ממש ההגדרה היא עשיו הרשע".

"אני שמעתי את דבריו של אחי הגדול מרן הרב יצחק יוסף שליט"א, אני מצטרף לדברים שלו ואני קורא לכולם להוקיע את אותם פורעים. להפסיק את האלימות הזאת, חלילה הדברים הללו יכולים להביא לרצח ולשפיכות דמים. אנחנו צריכים להוקיע את זה להרחיק אותם מתוך המחנה שלנו וללכת בדרך של תורה, העדינות של התורה, הקדושה. תורה, תפילה, יראת שמיים ולהתפלל לקדוש ברוך הוא שיושיע אותנו ויציל אותנו מכל צרה ומצוקה ומכל נגע ומחלה", מסכם הרב דוד יוסף.