ניהול תיק גירושין
ניהול תיק גירושין צילום: FREEPIK

ניהול תיק גירושין עשוי להיות משימה קשה ומסובכת. בעיקר נוכח המעמסה הרגשית והמועקה מהמחשבה על קיום חיים בנפרד. אם כך מה הם הטיפים שיעזרו לכם לניהול תיק גירושין מוצלח?

הכנה מוקדמת ואיסוף מסמכים

קבלת החלטה להתגרש עשויה כמובן להיות קשה מבחינה רגשית. אפילו אם טרם החלטתם על כך ואתם פועלים רק לדחיית הקץ, עדין יהיה חשוב בכל זאת להיערך לכך. בתוך כך, רצוי לאסוף כמה שיותר מסמכים וראיות, אשר בהמשך ייקבעו את אופן מימוש זכויותיכם.

כך למשל, תדפיסי חשבון בנק, אסמכתאות הנוגעות להכנסות בן/ת הזוג, וכן פירוט בדבר נכסים אחרים ככל שישנם. כך ניתן יהיה לקבל תמונת מצב מדויקת וזאת על מנת שלא תצאו מקופחים בקביעת דמי המזונות וחלוקת הרכוש הממוני.

שמרו על חשאיות והמנעו מקבלת עצות ממי שלא מוסמך לכך

אם החלטתם להתגרש או אפילו אם אתם רק חושבים על כך, השתדלו להימנע מלשתף על כך את הסביבה על הקרובה אליכם. הדבר עלול להתברר בהמשך כטעות חמורה. זאת מאחר שבאופן טבעי מרבית בני המשפחה והחברים ינסו לשכנע אתכם דווקא לשמור על חיי הנישואין. אפילו כשהמחיר לכך יקר מדי עבורכם.

בנוסף לכך, כל מה שתספרו עלול להיות מובא ואפילו מוקלט לצד השני. בין אם באופן מכוון ובין אם כתוצאה משיחת רכילות שהלכה והתפשטה. לכן וכדי שלא לסכל את יכולת ניהול ההליך, רצוי מאוד לשמור על חשאיות ועל פרטיות בכל הנוגע לכוונתכם.

פנו לעורך דין מומחה בניהול תיק גירושין

ניהול תיק גירושין מוצלח מצריך ידע מקצועי ייחודי וניסיון רב. אל תהססו לפנות בהקדם האפשרי מצדכם לעורך דין מקצועי המתמחה בכך. באמצעות ייעוץ משפטי מקצועי, תוכלו להיערך ולהתכונן הן מבחינה אישית והן מבחינה כלכלית לצורך ניהול תיק גירושין.

פנייה מוקדמת לעורך דין תסייע גם בבניית אסטרטגיה משפטית נכונה שתתאים עבורכם. שהרי חלק מהנושאים הנלווים לגירושין, כגון חלוקת הרכוש המשותף וקביעת דמי מזונות, ניתנים לסמכות שיפוט מקבילה בבית הדין הרבני ובבית המשפטי לענייני משפחה. עורך דין מומחה כאמור, ישרטט עבורכם נתיב פעולה מתאים ויגן על כך שלא תקופחו.

אל תערבו את הילדים

הליך הגירושין עשוי לגרום לטלטלה ריגשית בקרב כל בני המשפחה. לכן המנעו מלהפוך את הילדים לכלי לניגוח, ובמיוחד המנעו מלהסית אותם בצד השני. הדבר עשוי לגרום להם בהמשך לטראומה קשה, במיוחד כאשר מדובר בילדים בגילים קטנים.

הילדים לא חלק מהסכסוך ולכן המנעו מלערב אותם. בנוסף מומלץ לפנות למטפל משפחתי שיעזור לכם למצוא את הדרך הכי הנכונה לבשר לילדיכם את בשורת הגירושין. במקרים רבים מדובר בצעד יעיל שעוזר לכל בני המשפחה לשלב כוחות, והכי חשוב מעניק ביטחון משפחתי להמשך.

נסו להגיע להסכמות ללא צורך בהליכים משפטיים

מדובר אולי בטיפ החשוב אך גם הקשה ביותר. שכן על הצדדים לוודא כי אכן יש בכוחם לפעול האחד כלפי השני בסבלנות וסובלנות, הקשבה, הבנה ואפילו בפשרה. לעיתים הקושי הרגשי והרגשות הסוערים יביאו למצב בלתי אפשרי לצורך ניהול שיח כן בכל הנוגע לענייני הגירושין.

עם זאת, הגעה להסכמות בסוגיות עקרוניות כגון למשל, חלוקת הרכוש במשותף וקביעת משומרן לילדים, יכולה לחסוך מכם בהמשך כסף וזמן רב בניהול של הליכים ממושכים. שיתוף פעולה שכזה עשוי להתקיים גם באמצעות מתווכים כמו עורך הדין שלכם או מגשר.

גירושין לסיכום

ניהול תיק גירושין מוצלח תלוי בעיקר בכם. התנהלות נכונה ופניה מוקדמת לעורך דין מומחה בכך תסייע לכם להגן על מלוא זכויותיכם. הילדים שלכם – תמיד יישארו הילדים שלכם, גם לאחר שהתגרשתם ונפרדתם. הילדים תמיד יהיו הילדים של שני ההורים שלהם, עשו מאמץ גדול ואל תערבו אותם בסכסוך.

ניהול תיק גירושין מוצלח צופה פני עתיד, רואה את הנולד ומתחשב בעיקר בטובת הילדים ולא רק הצדדים. מידע נוסף בפורטל האם להתגרש