בני גנץ
בני גנץ צילום: דוברות הכנסת - שמוליק גרוסמן

יו"ר כחול לבן, השר בני גנץ, הודיע הערב (שני) לליכוד כי עד שלא יעבור חוק הקנסות בשלוש קריאות מפלגתו לא תאפשר את העברת תקנות הסגר.

"לא אאשר להעלות לדיון את תקנות הסגר עד להעברה מלאה של מתווה הקנסות במליאה", אמר גנץ.

ממפלגתו נמסר כי "הליכוד ממשיכים לתחמן ואת המחיר כולנו משלמים בחיי אדם. אם לא תהיה אכיפה שוויונית- לא יהיה סגר. אם בני ברק וביתר עלית לא נסגרות, גם ראשון לציון והרצליה לא ייסגרו".

"נמשיך להגן על המדינה מתוך הממשלה המעוותת הזאת ואחרי הבחירות נוודא שתקום ממשלה ישרה עם אנשים ישרים שישקמו את הכלכלה ואת החברה מנזקי הקורונה וביבי", אמרו בכחול לבן.

המשמעות היא שאם עד מחר בערב לא עובר מתווה הקנסות ההחלטה על המשך הסגר תועבר למליאת הכנסת שבה אין לקואליציה רוב ללא כחול לבן.

גנץ: לא אתן שיהיה כאן תחמניסטן דוברות הכנסת

מוקדם יותר אישרה מליאת הכנסת בקריאה ראשונה את הצעת חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש להחמרת אכיפת התקנות.

52 חברי כנסת תמכו מול 23 שהתנגדו וההצעה תועבר לוועדת הכנסת שתכריע איזו וועדה תכין את החוק לקריאה שנייה ושלישית.

ראש הממשלה החליפי ח"כ בני גנץ אמר "אני לא דורש אכיפה שוויונית כי אני נגד חרדים אלא כי אני בעדם. לצערי הקמפיין הפוליטי של נתניהו עולה לנו בחיי אדם".

"לא אתן שיהיה כאן תחמניסטן", תקף גנץ, "ראש הממשלה משתמש בקורונה כקמפיין בחירות, הוא עושה שיקול פוליטי בתהליכי האכיפה ומדינת ישראל היא מדינת חוק וסדר".

"אני מודיע מעכשיו, שאם משרד החינוך לא יפעיל את סמכויותיו - ישלול תקציבים ויסגור מוסדות שמפרים את הנחיות המדינה, אם החוק שאנחנו דנים בו היום לא יעבור בשלוש קריאות – אנחנו לא נישאר אדישים", הוסיף.

גנץ הדגיש, "אני אפעל בכדי לבטל רטרואקטיבית קנסות גם לבעלי עסקים שנפגעו - בעלי מסעדות, חדרי כושר, רבים רבים שפרנסתם נפגעה. לא תהיה אכיפה סלקטיבית".