נריה
נריה צילום: אביתר קצב

סיבים אופטיים נפרסים בימים אלו ביישוב נריה בבנימין, ויאפשרו אינטרנט מהיר עד פי עשרה מהמהירויות הקיימות כיום, מה שמאפשר גלישה באיכות גבוהה, עבודה ולמידה מרחוק ונתינת שירותים עסקיים.

בחודשים האחרונים תכננה מזכירות נריה את המודל העסקי והרגולטורי שמאפשר את פריסת הסיבים תוך שימת דגש על פתרון שיתאים הן לאופי הדתי של היישוב והן לצרכי העסקים המקומיים.

חברת Net.Commu שפורסת את הסיבים האופטיים מציעה לתושבים שני מסלולי מהירות: 200 מגה ו-1,000 מגה, על פי בחירתם.

"בשורה גדולה לתושבי נריה ולתושבי יו"ש בכלל", אמר ליאל צור, חבר המזכירות שמוביל את הפרויקט. "אינטרנט מהיר ויציב, בפרט בתקופת הקורונה של שנת 2021, הוא מצרך בסיסי לתושבים ולעסקים הרבים שפועלים מתוך היישוב.

''אנחנו שמחים שהצלחנו למצוא פתרון שייתן שירות ברמה גבוהה ובמחיר זהה לעלויות האינטרנט והטלפון שקיימות כיום ביישוב", הוסיף צור בשיחה עם ערוץ 7.

נזכיר כי על פי החלטת משרד התקשורת מחודש אוקטובר צומצמו החסמים העומדים בפני חברות קטנות שברצונן לספק שירות של פס רחב לגלישה, באופן שיפתח תחום חדש לחלוטין לתחרות בשוק התקשורת – פרישה "מקומית" של טכנולוגיה מתקדמת ויאיץ באופן משמעותי את פרישת התשתיות המתקדמות ביישובים קטנים, באזורי פריפריה, אזורים כפריים ואזורים המאופיינים בבנייה נמוכה אשר לא התחברו לתשתית אינטרנט אולטרה מהיר עד כה.

המדיניות החדשה מאפשרת תשתית פס רחב גם באמצעות רישיון מיוחד, ולא רק באמצעות רישיון כללי כפי שהיה נהוג בעבר. במסגרת הרישיון המיוחד ינתנו השירותים לעד 8,000 משקי בית ו-800 מנויים עסקיים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו