הרב חיים שטיינר
הרב חיים שטיינר צילום: אלירן אהרון

לקראת תאריך הגשת הרשימות בסוף השבוע הבא, גוברות הקריאות בתוך המגזר ליצירת איחודים בין המפלגות הדתיות -הבית היהודי, האיחוד הלאומי, נעם ועוצמה יהודית - לכדי רשימה אחת.

לקריאה זו מצטרך כעת גם הרב חיים שטיינר, ר"מ בישיבת מרכז הרב ומרבני האיחוד הלאומי שמצטרף ליוזמת הרב קמינצקי ליצירת רשימה אחת מאוחדת.

במכתב שהוציא היום (שני) הרב שטיינר יחד עם ראש מוסדות נתיבות ישראל בבת ים, הרב דוד חי הכהן, הם קוראים לראשי המפלגות לעשות ככל שניתן על מנת ליצור רשימה מאוחדת של ארבעת המפלגות.

בדבריהם ציינו הרבנים כי "אנו מצטרפים ומחזקים את קריאת הרב יגאל קמינצקי לאיחוד ולריצה משותפת של מפלגות הציונות הדתית - הבית היהודי, האיחוד הלאומי נעם ועצמה יהודית. חובה עלינו לעשות ככל שביכולתנו על מנת שבבחירות הקרובות תהיה רשימה מאוחדת של כל הכוחות הנאמנים לתורה, לארץ ולמדינה, נציגי ציבור שיעמדו כחומה בצורה בפני כל הניסיונות לפגוע בזהותה היהודית של מדינת ישראל וייאבקו לקידום החלת הריבונות במרחבי ארצנו שיסכנו את דמותה של מדינת ישראל ואת שלטון הימין".

זוהי לא הפעם הראשונה שהרב דוד חי הכהן מתבטא בנושא, כשבשבוע שעבר כבר קרא הרב לאיחוד המפלגות בציינו כי "לכל המפלגות הציונות הדתיות הבית היהודי, איחוד לאומי, נעם ועוצמה יהודית מוטלת החובה להתאחד, רק ארבע המפלגות יחד יוכלו להצליח יחדיו במשימה המורכבת שמוטלת עלינו במערכת בחירות מורכבת. זו לא קריאה שלנו אלא קריאה ממרום: ריבונו של עולם קורא לעשות זאת. אם המפלגות הללו ילכו עם מפלגות שמכריזות על עצמן כמפלגה חילונית כמו ימינה או הליכוד אז הן מאבדות את הצביון הציוני דתי".

בשבועות האחרונים חתמו עשרות רבנים על המכתב של הרב קמינצקי שיצא לפני מספר שבועות. יחד עם אותם הרבנים חתמו על המכתב גם אישי ציבור מוכרים ובהם ח"כ לשעבר צבי הנדל וראש מועצה מקומית קרית ארבע-חברון אליהו ליבמן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו