העיתונאי והסופר חיים הר-זהב יתמודד בפריימריז במפלגת העבודה

הר זהב הסביר את החלטתו: כל חיי פעלתי לזיהוי וסימון קלקולים ואי צדק. כעת אגיע למקום שבו אוכל להשפיע ממש ולתקן את העוולות בישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בשבט תשפ"א

העיתונאי והסופר חיים הר-זהב יתמודד בפריימריז במפלגת העבודה-ערוץ 7
חיים הר זהב
צילום: דפנה טלמון

העיתונאי והסופר חיים הר-זהב (43) החליט להתמודד בפריימריז לרשימת מפלגת העבודת

''כל חיי כעיתונאי פעלתי לזיהוי וסימון קלקולים ואי צדק", אמר. ''כעת אגיע למקום שבו אוכל להשפיע ממש ולתקן את העוולות במדינת ישראל.

''אני לא מתבייש להגיד שהמטרה שלי היא שישראל תהיה חברת מופת, מדינת רווחה סוציאל דמוקרטית, שבה המדינה נותנת גב לאזרחיה - מדינה שאינה מתייחסת אליהם כאל לקוחות, אלא כאל בעלי המניות שתפקידה לשרת״, הוסיף.

הר זהב הוא חבר מפלגת העבודה שנים רבות, חבר בוועידת המפלגה ובסיעת העבודה בהסתדרות. הוא מזוהה ציבורית עם עמדות סוציאל דמוקרטיות.

בשנה האחרונה, אחרי שפרסם את רב המכר ״לבנון: המלחמה האבודה״ שעורר את הדיון הציבורי על המלחמה ברצועת הביטחון בדרום לבנון, הוביל את מאבק הלוחמים להכרה במלחמה זו כאחת ממערכות ישראל. בעקבות המאבק החליטה הממשלה להכיר במלחמה ולחלק אות מערכה למשתתפיה ולמשפחות השכולות של מאות ההרוגים.

בעבר שימש הר-זהב שימש ככתב הכנסת של חדשות 10 וערוץ הכנסת, וערך את חדשות קול ישראל ואת המגזין "המקום הכי חם בגיהנום". פרט לעבודתו העיתונאית, הר-זהב משמש כמרצה לעיתונות במכללה האקדמית ספיר.