הרב יגאל לוינשטיין מצדיע לשוש נגר

הרב יגאל לוינשטיין משבח את ראש מנהל החמ"ד שוש נגר לאחר שהורתה שלא להשתמש ב"נקודה הא-מגדרית" בפרסומי החמ"ד.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ג בשבט תשפ"א

הרב יגאל לוינשטיין מצדיע לשוש נגר-ערוץ 7
הרב יגאל לוינשטיין
צילום: חזקי ברוך

ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" ביישוב עלי, הרב יגאל לוינשטיין, שלח היום (שלישי) מכתב חיזוק לראש מנהל החינוך הממלכתי-דתי שוש נגר תחת הכותרת "אני מצדיע".

כזכור, בערוץ 7 נחשף כי נגר הורתה להפסיק להשתמש ב"נקודה הא-מגדרית" בחמ"ד והכריזה: "אנו בחמ"ד מחנכים לחיי משפחה בקדושה. אין בדעתנו לאפשר לכל גוף או גורם לפגוע, להשפיע או לכוון לרוח אחרת".

"אני מצדיע", כתב הרב לוינשטיין. "יש בחיים רגעים מכוננים בהם מתבררת ההבדלה בין קודש לחול, בין טהור לטמא".

לדבריו, "תורת הציונות הדתית, ההשתלבות מתוך קודש וטהרה מחייבים רגעים בהם אנחנו עוצרים, לא מוכנים שזמורות זרים יכנסו אל הקודש פנימה. זכית לעמוד בראש המערכת היקרה של החמ"ד שצריך להקרין ולהאיר את הראוי לישראל מתוך הקודש בעת התחיה".

"יש רגעים שבהם כל התמצית היהודית העמוקה מזהה את הסכנה שברוחות 'החדשות' המטשטשות זהויות אפילו בבחינת מחיקת דרך ארץ שקדמה לתורה", אמר. "ואת גילית אומץ רוח בעמידתך היהודית הזקופה. זקפת את קומת כולנו, הציונות הדתית, תורת ישראל, החמ"ד ובוודאי גם רבים וטובים מעם ישראל שמזדהים עם היהדות, הציונות והמשפחתיות, ואין להם דרך להתמודד עם הרוחות האלימות".

הוא הוסיף: "אני תקווה שגם בחינוך הכללי תהיה התעוררות בזכותך לעצור את התנועה הפרוגרסיבית שרוצה למחוק כל זהות. ישר כוחך ותמשיכי לשמור על קודשי ישראל".