נס ציונה הערב מול הפורטוגלים
נס ציונה הערב מול הפורטוגלים צילום: FIBA.BASKETBALL

היה שווה לחכות. זה לקח הרבה זמן ולווה במהפכים רבים ודרמה גדולה בסיום, אך בסוף עירוני נס ציונה ניצחה במשחקה הראשון במפעל היורופקאפ האירופי לעונת 2020/21.

העונה האירופית של מפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו באירופה, נפתחה באיחור רב בשל נגיף הקורונה ולאחר שבפיב"א ניסו למצוא פתרונות לנגיף המידבק ולשיטת המשחק בצילו.

לאחר שבפיב"א הבינו כי הקורונה לא תיעלם בקרוב, הוחלט לערוך את משחקי היורופקאפ השנה בשיטת בועה, כשבמקום שני סיבובי משחקים בבית, ישוחק רק סיבוב אחד תוך שבוע, ובסיומו שתי הראשונות בכל בית. ארבע הקבוצות שיסיימו במקום השלישי עם המאזן הטוב ביותר מבין ששת הבתים, תעפלנה גם כן לשלב הבא.

כבר במשחקם הראשון העונה הזדמן לכתומים מנס ציונה משחק מול מוליכת הליגה הפורטוגלית, ספוטרינג ליסבון. הכתומים שכבר הובילו ב-12 נקודות הפרש ברבע השלישי, קלעו רק 3 שלשות מ-22 ניסיונות ושמטו את היתרון כולו בדרך לפיגור בן 7 נקודות ברבע הרביעי והמכריע. בדקות הסיום הצליחו להשתלט חזרה על המשחק ועם ריצת 15:9 החזירו לעצמם את היתרון עד לניצחון בתוצאה 86:81.

נס ציונה, לה זו השנה השלישית ברציפות במפעל האירופי, מנצחת את המשחק הראשון שמתקיים במסגרת הבועה הנערכת בוולוצלארבק שבפולין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו