היועמ"ש: נתניהו קיבל "מתנה אסורה"

היועץ קבע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו לא היו רשאים לקבל סכום של 300 אלף דולר מבן דודו של ראש הממשלה, נתן מיליקובסקי

ערוץ 7 , י"ג בשבט תשפ"א

היועמ"ש: נתניהו קיבל "מתנה אסורה"-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: Marc Israel Sellem/POOL

היועץ המשפטי לממשלה הגיש הערב (שלישי) את תגובתו לעתירות לבג"ץ בעניין 300 אלף הדולרים שקיבל ראש הממשלה נתניהו מבן דודו, איש העסקים נתן מיליקובסקי.

בתגובתו קבע היועמ"ש כי בניגוד למה שסבר בעבר, לאור הקשרים העסקיים שנחשפו בין נתניהו למיליקובסקי הכספים אותם קיבלו נתניהו ורעייתו מבן הדוד הם בגדר "מתנה אסורה".

מהתנועה לאיכות השלטון, אשר הגישה את אחת העתירות בנושא, נמסר, "מדובר בפרשת 5000 - יש לפתוח בחקירה פלילית לאלתר. שוב נחשף ראש הממשלה בקלקלתו".

"שוב גילינו כי רק חקירה מעמיקה מציפה על פני השטח התנהלות אסורה. אותו ראש ממשלה שסיפר שהוא מקבל כספים מקרוב משפחה, נחשף בקשריו העסקיים עת שקיבל מתנה אסורה מבלי לדווח", הוסיפו בתנועה.

"צר לנו כי רק שנתיים לאחר שפנינו לראשונה מקבל היועמ"ש את עמדתנו, ועם זאת מוטב מאוחר מאשר אף פעם. נמשיך להילחם בבית המשפט העליון על מנת שתפתח חקירה פלילית בפרשת קבלת המתנה האסורה, וכן בפרשת המניות - שהיום הוכח ששתיהן חלק מפרשה אחת גדולה שבה מוזרמים כספים אסורים לראש ממשלת ישראל", ציינו.

בליכוד תוקפים את קביעתו של היועץ המשפטי לפיה הכספים שקיבל נתניהו מבן דודו נתן מיליקובסקי הם בגדר "מתנה אסורה" ותוהים, "האם מנדלבליט שוב מתערב בבחירות?".

"בבחירות הקודמות מנדלבליט הגיש כתב אישום תפור נגד רה״מ ובבחירות האלה הוא מבצע פליק-פלאק בעמדתו המשפטית תוך פגיעה בהגנתו של רה״מ, רק בגלל שהתיקים שתפר נגדו קורסים. אין גבול לרדיפה ולמסע הצייד במטרה להפיל ראש ממשלה חזק מהימין", מוסיפים במפלגה.