המחבל יצא לדקור "כי קיבל ציון נמוך"

יהודה ולד: "למי מאיתנו זה לא קרה, קיבלנו ציון נמוך במבחן ויצאנו לדקור אנשים. סה"כ טענה הגיונית".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ג בשבט תשפ"א

המחבל יצא לדקור "כי קיבל ציון נמוך" -ערוץ 7
ליאן הרוש
צילום: דובר צה"ל

ברשתות החברתיות טוענים הפלסטינים כי המחבל שניסה היום (שלישי) לרצוח חיילי צה"ל בצומת גיתי אבישר בשומרון עשה זאת "כדי לפרוק עצבים".

על פי הדיווח של עיתונאית 'חדשות 12' ליה סליפקין, ברשת 'Palestine TV' הפיצו תמונה של המבחן שעשה המחבל הבוקר ואת הציון הגרוע שלו, וטענו שבגלל הציון הנמוך הוא יצא, כאמור, "לפרוק עצבים".

כזכור, המחבל ניסה לדקור קודם כל לוחמת צה''ל, רב"ט ליאן הרוש, מהגדוד המעורב 'רם' של פיקוד העורף שאבטח את הצומת. היא הדפה אותו עם קת הנשק תוך כדי שניסה לדקור אותה. מפקד הכוח, סמל י', פתח באש לעבר המחבל והרג אותו.

מורן טל, דוברת ערבית ועוקבת אחר הלך הרוח ברשתות הערביות, התייחסה לדיווח וכתבה כי הערבים "טוענים שהוא רק יצא ממבחן ולא ידע ש'כוחות הכיבוש' יהרגו אותו בהמשך. כותרות כמו 'תלמיד בבוקר ושהיד בערב'. לא ראיתי מקור בערבית שטוען שהוא הלך לעשות פיגוע כי נכשל".

אז אולי מדובר בפייק ניוז, אבל ברשתות החברתיות כבר הגיבו ל"מניע" המיוחד של המחבל לרצוח יהודים ללא הבחנה בעיקר בהומור. "אם על כזה ציון יוצאים לפיגוע, הכיתה שלי ב'אור עציון' היתה משאירה אבק לזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי", כתב העיתונאי קלמן ליבסקינד.

אושיית הטוויטר רונאל עדני שאל: "אז העלו לו ציון בסוף או לא?" אופיר דיין, סטודנטית באוניברסיטת קולומביה, כתבה: "אם היה עושה תואר בקולומביה לא היו נשארים יהודים".

מחשבון הטוויטר 'צבר - כשהמציאות דוקרת' הגיבו: "עכשיו הוא כבר יודע את התשובות".

מנכ"ל מפלגת 'הציונות הדתית', יהודה ולד, כתב: "למי מאיתנו זה לא קרה, קיבלנו ציון נמוך במבחן ויצאנו לדקור אנשים. סה"כ טענה הגיונית".