ח"כ שלמה קרעי על היועמ"ש: השקרן המשפטי מכה שוב

קרעי תקף את קביעת מנדלבליט לפיה ראש הממשלה ורעייתו לא היו רשאים לקבל סכום של 300 אלף דולרים מאיש העסקים נתן מיליקובסקי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשפ"א

ח"כ שלמה קרעי על היועמ"ש: השקרן המשפטי מכה שוב-ערוץ 7
שלמה קרעי
צילום: Hadas Parush/Flash90

‏‏ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) תוקף במלים קשות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאור תגובתו לעתירות לבג"ץ בעניין 300 אלף הדולרים שקיבל ראש הממשלה נתניהו מבן דודו, איש העסקים נתן מיליקובסקי.

"השקרן המשפטי מכה שוב", אמר קרעי והוסיף, "אם נשארו עוד מתי מעט בישראל שעדיין האמינו ביושרתו של השקרן המשפטי לממשלה, הרי שהיום הוא ערער להם את יסודות האמונה".

"היועמ"ש הראה לכולם שעבור מטרתו היחידה: הפלת נתניהו, אין לו בעיה להתנגד גם לדעתו שלו עצמו. חבל שלא חיכה שבועיים לפרשת משפטים - בושה", דברי קרעי.

בתגובתו קבע היועמ"ש כי בניגוד למה שסבר בעבר, לאור הקשרים העסקיים שנחשפו בין נתניהו למיליקובסקי הכספים אותם קיבלו נתניהו ורעייתו מבן הדוד הם בגדר "מתנה אסורה".

מהתנועה לאיכות השלטון, אשר הגישה את אחת העתירות בנושא, נמסר, "מדובר בפרשת 5000 - יש לפתוח בחקירה פלילית לאלתר. שוב נחשף ראש הממשלה בקלקלתו".

"שוב גילינו כי רק חקירה מעמיקה מציפה על פני השטח התנהלות אסורה. אותו ראש ממשלה שסיפר שהוא מקבל כספים מקרוב משפחה, נחשף בקשריו העסקיים עת שקיבל מתנה אסורה מבלי לדווח", הוסיפו בתנועה.

"צר לנו כי רק שנתיים לאחר שפנינו לראשונה מקבל היועמ"ש את עמדתנו, ועם זאת מוטב מאוחר מאשר אף פעם. נמשיך להילחם בבית המשפט העליון על מנת שתפתח חקירה פלילית בפרשת קבלת המתנה האסורה, וכן בפרשת המניות - שהיום הוכח ששתיהן חלק מפרשה אחת גדולה שבה מוזרמים כספים אסורים לראש ממשלת ישראל", ציינו.

בליכוד תקפו את קביעתו של היועץ המשפטי לפיה הכספים שקיבל נתניהו מבן דודו נתן מיליקובסקי הם בגדר "מתנה אסורה" ותוהים, "האם מנדלבליט שוב מתערב בבחירות?".

"בבחירות הקודמות מנדלבליט הגיש כתב אישום תפור נגד רה״מ ובבחירות האלה הוא מבצע פליק-פלאק בעמדתו המשפטית תוך פגיעה בהגנתו של רה״מ, רק בגלל שהתיקים שתפר נגדו קורסים. אין גבול לרדיפה ולמסע הצייד במטרה להפיל ראש ממשלה חזק מהימין", מוסיפים במפלגה.