אילוסטרציה
אילוסטרציה ISTOCK

התביעה באיטליה הגישה כתב אישום נגד קרלו מוסקה, 47, רופא בבית החולים בלומברדיה שלטענת התובעים גרם בכוונה למותם של חולי קורונה על מנת לפנות מיטות במחלקת הקורונה שעמדה על סף קריסה מרוב עומס של חולים.

על פי החשד המקרה אירע בחודש מרץ, בשיא התפרצות מגיפת הקורונה באיטליה, כאשר מחוז לומברדיה היה אחד המקומות שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהנגיף.

על פי הדיווח ב"מייל אונליין" הבריטי, מוסקה נעצר לאחר שהתגלו הודעות וואטסאפ בין אחיות מהן עלה חשד כי "מוסקה המטורף הרג חולים על מנת לפנות מיטות במחלקת הקורונה".

בכתב האישום נטען כי מוסקה הזריק למספר חולים, בהם נטלה באסי בת 61 ואנג'לו פאלטי בן ה-80, כמויות גדולות במיוחד של חומר הרדמה על מנת לגרום למותם, ומאוחר יותר שינה את הכיתוב בתיקיהם הרפואיים על מנת להסתיר את מעשיו.

החוקרים בודקים כעת עוד שלושה מקרי מוות במחלקת הקורונה בבית החולים בלומברדיה, כאשר החשד הוא כי מוסקה רצח חולים נוספים לאחר העומס במחלקה. גם הודעות אנונימיות נוספות שנשלחו למשטרה, מעלות את החשד כי מוסקה רצח חולים נוספים במטרה לפנות מיטות במחלקת הקורונה.

מוסקה נמצא כעת במעצר בית והוא מכחיש את ההאשמות נגדו ומכנה אותן "חסרות בסיס", אך לטענת החוקרים הוא ניסה לשכנע אחיות במחלקת הקורונה "להסכים על סיפור כיסוי נוח ולהגיש עדות שקר" שתכסה על מעשיו.

אחת האחיות סיפרה כי הוא דרש מהצוות לעזוב את חדר המטופלים כאשר הזריק להם חומרי הרדמה ללא צורך. "זה מעולם לא קרה לי לפני כן", אמרה אחת האחיות בעדותה.