מוקיר את בגין אך...

אם אסור לתקוף את מוסדות המשפט ומשרד המשפטים מדוע מותר לתקוף את מוסדות הבריאות וקבינט הבריאות?

מאיר אינדור , י"ד בשבט תשפ"א

מוקיר את בגין אך...-ערוץ 7
מאיר אינדור
צילום: חזקי ברוך

בגין מוחזק אצלי כאדם ישר. גם סייע לי בהקמת הפרויקט הצבאי התנדבותי 'שראל'.

כששמעתי על הצטרפותו של בני בגין למפלגה החדשה של סער שאשא ביטון שאלתיו האם הוא מצטרף לביקורת על ניהול המערכה בקורונה. השיב לי שאין לו ביקורת להיפך ניהולה כראוי ו'אני לא הייתי מנהל זאת אחרת'.

שאלתיו מדוע שלא יאמר זאת לתקשורת. ענה -אם יתקשרו וישאלו אותי על כך, אגיד זאת.

הצעתי זאת לכמה מהכתבים בעיתונות המרכזית. כצפוי לא פרסמו. מה ש"לא ביבי" או לטובת נתניהו לא מעניין. תראו מה קרה היום.

בני בגין בראיון לאתר Ynet התהפך על עצמו ואחרי שהוא הודיע שהוא "מעדיף שנתניהו יודח על פני הקמת ממשלת ימין", מאשים בהאשמה נוראה את הממשלה: "התחלואה היא חלק מהפוליטיקה" והוסיף: משבר המגפה נוהל על ידי פוליטיקאים, משיקולים פוליטיים ולעיתים אפילו משיקולים אישיים.

האמינו לי איני יודע לאיזה בגין להתייחס. זה מלפני שבוע או זה מהיום. מאד רוצה הייתי להאמין שאדם ישר הוא וכל מה שקראתי ב-ynet כחלום היה וטעות סופרים היא.

או שמא חל בו תהליך ממנו הזהירו חכמינו, להתרחק אפילו מאבק שוחד וכיוון שהוצב בין ראשוני המפלגה צריך היה לספק את הסחורה והתרצה לכך.

עכשיו ניגע בשאלה שמתגלגלת לפתחה של המפלגה החדשה שאימצה את משנתו של בני בגין והסבירה את חיוניותה כי "מהממשלה הנוכחית יוצאות התקפות חריפות, גסות, נגד מוסדות השלטון המרכזיים במדינת ישראל, המוסדות הממלכתיים שלנו". בהתכוונם למערכת המשפט.

ואני שואל: אם אסור לתקוף את מוסדות המשפט ומשרד המשפטים מדוע מותר לתקוף את מוסדות הבריאות וקבינט הבריאות. באותה נשימה בה הגנו על מערכת המשפט והפרקליטות בחירוף נפש, מפלגתם החדשה של סער - שאשא ביטון תקפה והודיעה כי היא תקים "ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת מחדל הקורונה", כך ראש המפלגה, גדעון סער, כשהוא חוזר על כך בראיונות הרבים שקיבל.

הרי כשהם מכריזים שוב שוב על "מחדל" הם פורמים בדבריהם את אמון הציבור בהוראות.

וכי למה שהאזרחים יישארו בבתיהם בסגר, אם הממשלה ומערכת הבריאות הענקית, על רופאיה מומחיה וקברניטיה כושלים במחדל מתמשך? אם ביקורת על מערכת המשפט אסורה, בימי שלום, איך תהיה מותרת על "מוסדות השלטון" בעת קרב - קרב חיינו מול המגפה העולמית.

הנה כי כן בני בגין, עד שהוא מחפש מפלגה נקיית כפיים ומכבדת ממלכתיות, הוא הצטרף למפלגה שחרטה על דגלה "התקפות חריפות, גסות, נגד מוסדות השלטון המרכזיים במדינת ישראל, המוסדות הממלכתיים שלנו" (בני בגין). ואף מצטרף אליה בהתקפה חריפה משלו "משבר המגפה נוהל על ידי פוליטיקאים, משיקולים פוליטיים". נורא.

הערה ל'שומרי הסף" החדשים במפלגת סער שאשא: עד שאתם דואגים פתאום לכבודם של אנשי המשפט, מדוע שתקתם במשך שנתיים של הפגנות השמאל מול בית היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט, בלחץ שצלח להעמיד לדין את נתניהו, במסע איימים של התבטאויות ואיומים. בקריקטורות בעלות גוון אנטישמי המרמזות על דתיותו. באחת הפעמים ארבו לו בכניסה לבית הכנסת שבו אמר קדיש.

ומדוע אתם שותקים מול המפגינים המגיעים לשיאים של גסות רוח ואיומים מול ראש ממשלה של מדינת ישראל וקריקטורות מבזות. לפגוע ולבקר שופטים ופרקליטי מדינה- אסור ובראש ממשלת ישראל- מותר?!