יהודי מגבעת רונן איים על שוטר: "אנחנו נגיע אליך"

כתב אישום נגד תושב גבעת רונן בשומרון שאמר לשוטר שהיה מעורב בתאונה בה נהרג אהוביה סנדק "איך זה לדרוס ילדים? איך זה לרצוח ילד?".

ערוץ 7 , י"ד בשבט תשפ"א

יהודי מגבעת רונן איים על שוטר: "אנחנו נגיע אליך"-ערוץ 7
מחאה על מותו של אהוביה סנדק ז"ל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יהודי תושב גבעת רונן בשומרון נעצר אתמול (שלישי) בעת שמחה בפני בלשי ימ"ר שי שהיו מעורבים לטענתו במרדף המשטרתי שבו נהרג אהוביה סנדק.

האיש גם קיבל צו מנהלי המחייב אותו לשהות בביתו למשך חודשיים. אתמול הוא נעצר לאחר שמחה בפני השוטרים ותיעד כי ברכבם ישנה מצלמת רכב.

נגד היהודי הוגש כתב אישום בגין איומים והפרת הוראה חוקית. התושב מואשם כי קרא לעבר השוטר שהיה מעורב בתאונה בה נהרג אהוביה: ''איך זה לדרוס ילדים? איך זה לרצוח ילד? אל תדאג אנחנו נגיע אליך".

לצד כתב האישום דורשת המשטרה לעצור את התושב עד לתום ההליכים כנגדו. עו"ד עדי קידר ועו"ד נתי רום מארגון חוננו ידרשו הבוקר את שחרורו המידי.

אתמול סיפר עו"ד רום סיפר את השתלשלות האירוע: "אני יוצא כרגע מייעוץ למרשי כאן בימ"ר ש"י, בחור בן 26 שנסע לעבודתו בבוקר בצומת תפוח ונעצר ע"י כוח של ימ"ר ש"י ורכז שב"כ, אותו רכז ששלח לו הודעה, סוג של איום אם הוא לא יתנהג יפה ויפסיק את המחאה הוא ישלם על כך, הגיע אליו ואמר לו 'הבטחתי ואקיים' והגיש לו צו מנהלי שאין לו שום ביקורת שיפוטית למעצר בית מלא לחודשיים".

רום סיפר על אודות המעצר: " מרשי מזהה רכב טויוטה אוונסיס באותו צבע של הרכב בתאונה של אהוביה ז"ל עם מצלמת רכב בפנים והיה לו חשוב מאוד לתעד את זה, כי הוא בעצם רואה שיש מצלמות דרך למרות שמשטרת ישראל הצהירה שאין, והרכב עם מצלמת דרך. לאחר שמשחררים אותו הוא נוסע לכיוון הרכב ומצלם את הרכב הזה וכמובן מטיח גם בשוטרים את מעורבותם. מדובר בשוטרים שחשודים באירוע של אהוביה ז"ל''.

''לצערנו הוא נמצא כאן עצור בחשד לאיומים. העובדה שאותם שוטרים שחשודים בהרג הטראגי של אהוביה, נמצאים כאן, מגיעים אליו ועוצרים אותו, והעובדה שרכז שב"כ ששלח סוג של איום לפני שלושה שבועות בסמס לבחור הזה ואומר 'הבטחתי ואקיים, היא שבירת אמון קשה מאוד. אי אפשר להתנהל כאן כך במדינה דמוקרטית ואני מקווה מאוד שהחשוד ישוחרר. הוא כמובן איננו מעוניין לשתף פעולה עם אותם שוטרים שחשודים והוא מבקש לומר את דברו בבית משפט או ביחידה אחרת'', סיפר עו"ד רום.