אולפן חדשות, אילוסטרציה
אולפן חדשות, אילוסטרציהצילום: iStock

השבוע האחרון שסיפק כותרות לא מחמיאות למכביר עבור המגזר החרדי שהושמץ כולו בשל מעשי יחידים, הציב דילמה בפני ההנהגה הפוליטית החרדית האם להגיב או שמא מדובר במאבק אבוד מראש.

ביהדות התורה, במיוחד בקרב חברי אגודת ישראל, בשלה ההבנה שאין טעם להגן על הציבור החרדי שכן מדובר במשחק מכור מראש, ובמיוחד כשמדובר בערב בחירות והמניעים, לטענתם, כמעט ברורים.

בש"ס הדעות מעורבות. אמנם השר אריה דרעי עדיין שומר על שתיקה ולא הרבה להתראיין בתקשורת הכללית, אולם עמיתו ח"כ יואב בן צור סבור כי מדובר באסטרטגיה שאינה נכונה.

לדבריו, יש מקום להמשיך ולהופיע בתקשורת הכללית, על אף "מסע ההסתה וההשמצות כנגד הציבור החרדי", כלשונו.

"אם נחרים כל כלי תקשורת שמשמיץ אותנו אז אנחנו לא נביא את דברינו לציבור. אני חושב שאנשים יבינו בסופו של דבר שיש פה נציגי ציבור שעושים ולא רק מדברים ואנשים שעושים לכלל הציבור ולא סקטוריאלי", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

"זה שמשמיצים אותנו בתקשורת זה דבר שמתמשך והולך דווקא בתקופת מערכת בחירות ובתקופה הזו של הקורונה ואני חושב שצריך לשבת באותם אולפנים ולהשיב בגאון על כל הטענות נגדנו".

בדבריו התייחס לחוק הקנסות ולסיבת התנגדות סיעתו. "צריך להיות פרופורציה. אם הקנסות האלה יגיעו גם במקומות אחרים, של עסקים או מסעדות, אז אנחנו נדע שזה הכלל על כולם, אבל רוצים לעשות את זה דווקא במוסדות חינוך ודווקא במקומות האלה שיודעים שיש לנו בעיות כאלה ואחרות".

בן צור מעריך כי המחלוקת תיפתר: "אנחנו בסופו של דבר נגיע לסיכום".

לדברי בן צור: "אני חושב שהסיבות שכחול לבן דוחפים את זה הן פוליטיות לחלוטין, הם חושבים שבדרך הזו הם יצליחו לעבור את אחוז החסימה. אני חושב שדווקא בדרך הזו הם לא יגיעו רחוק. אם הם יתנו את זה בסגר, והיה זה הפסדם – לא שכרם".