דוידי בן ציון: "הבית היהודי שווה 3-4 מנדטים"

דוידי בן ציון, סגן ראש מועצת שומרון שהגיע למקום הראשון בפריימריז לרשימת הבית היהודי וימוקם שני במפלגה, שוחח היום (רביעי) עם ערוץ 7 על מצב המפלגה בסקרי המנדטים ועל המגעים לריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-24.

"הבית היהודי, אנשים חשבו שהיא מפלגה שמתה או שעבר זמנה, הוכח שהיא מפלגה חיה ובועטת", אמר בן ציון שגרף את רוב הקולות של חברי מרכז הבית היהודי.

"יש לה שטח תוסס ואני מאוד מאוד גאה באנשים שלנו שהצביעו ועשו את המפלגה הזו למה שהיא היום", ציין. "אני מקווה שהמפלגה תהיה כח חזק מאוד בפוליטיקה הארצית ותעשה טוב לעם ישראל ולציונות הדתית".

בן ציון השתתף הבוקר במחאה מול הכנסת, בדרישה להשבת הדר גולדין, אורון שאול ואברה מנגיסטו מעזה כתנאי לסיוע לתושבי הרצועה. "הבוקר הגענו לכאן, מול הכנסת, על מנת לומר לא הגיוני שמדינת ישראל תמשיך להעניק למחבלי החמאס תנאים של מלון VIP, להמשיך להעניק חיסונים ושירות רפואי לתושבי עזה כאשר הדר ואורון נמצאים בידי החמאס", אמר.

לדבריו, "הדבר הזה חייב להיפסק. ממשלת ישראל צריכה לעצור את הטירוף הזה ויפה שעה אחת קודם. בזיון וחרפה שזה לא קרה עד היום".

הבית היהודי בסקרים נמצאת בסביבות ה-0.4 אחוזים. על כך אמר דוידי: "הסקרים הם ספקולציה שהיא אשליה אופטית ולא אמיתית, כי אף אחד לא באמת סופר את הבית היהודי כיחידה עצמאית. כשאנשים עונים לסקר הם מבינים שהבית היהודי יהיה כחלק מחיבור רחב יותר ולכן מצביעים למפלגות אחרות שחושבים שהבית היהודי יהיה חלק מהם".

לדבריו, "הבית היהודי שווה 3-4 מנדטים. הבית היהודי יש לו קהל אדיר, יש לו שטח מצוין, יש לו נציגים מוניציפאלים ואנחנו מסתכלים קדימה".

"אנחנו צריכים להתחבר", אמר. "יו"ר הבית היהודי חגית משה ניהלה אתמול פגישה עם בצלאל סמוטריץ'. הפנים קדימה לחיבורים נוספים על מנת לייצר את האחדות הרחבה ביותר שהציונות הדתית מחכה לה".