זעם במגזר החרדי: הרב חיים קנייבסקי בארץ נהדרת

ארץ נהדרת תשדר חיקוי של מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי. במגזר החרדי זועמים: "אין גבולות במדינה הזו".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשפ"א | עודכן: 16:58

זעם במגזר החרדי: הרב חיים קנייבסקי בארץ נהדרת-ערוץ 7
הרב חיים קנייבסקי
צילום: Aharon Krohn/Flash90

תכנית הסאטירה "ארץ נהדרת" תציג הערב (רביעי) בערוץ קשת 12 חיקוי של מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי ושל נכדו יענקי קנייבסקי.

במגזר החרדי וגם במגזר הדתי לאומי מביעים זעזוע לקראת הצגתו של הרב קנייבסקי בתכנית בידור סאטירית.

"אין גבולות במדינה הזו", כתב העיתונאי החרדי אריאל אלחרר.

"אני מוחה על הפגיעה בכבודו של הרב חיים קנייבסקי שליט״א", אמר ח"כ בצלאל סמוטריץ'. "אנשי הסאטירה לא מזלזלים רק ברב אלא בציבור מסורתי, דתי וחרדי אדיר שמעריץ את גדולי ישראל".

לדבריו, "הבוז שלכם מלמד בעיקר עליכם ועל עולם הערכים שלכם. בזמן המערכון הטפשי שלכם ר' חיים ילמד עוד כמה דפי גמרא, כל השאר, הרבה פחות חשוב".

מנכ"ל מפלגת 'הציונות הדתית', יהודה ולד, ציטט מהלכות תלמוד תורה ברמב"ם: "עון גדול הוא לבזות את החכמים או לשנאותן, לא חרבה ירושלים עד שביזו בה תלמידי חכמים שנאמר: 'ויהיו מלעיבים במלאכי האלהים ובוזים דבריו ומתעתעים בנביאיו".

ח"כ איוב קרא (הליכוד) גינה: "גם אני מצטרף למחאה החרדית נגד החיקוי של הרב הגאון הרב חיים קנייבסקי בתוכנית ארץ נהדרת. יש גבול לכל תעלול. אני בעד סאטירה אבל גם בסאטירה אסור לחצות קווים אדומים. אני קורא לשמור על כבודם ולא לעשות תוכניות סאטירה על רבנים ואנשי דת מכל העדות".

יצחק וסרלאוף מנכ"ל 'עוצמה יהודית', כתב: "אני מוחה בכל תוקף על ביזוי גדול הדור".

הפובלציסטית החרדית דינה טורנהיים כתבה: "גיבורים גדולים על מנהיגי דת חרדיים. לא תעזו לעשות מערכון על מוחמד או מנהיג דתי מוסלמי משמעותי".

"עדיין לא חוויתם מה זה ביזוי התורה? אל דאגה, היום תהיה לכם הזדמנות", צייץ בחשבון הטוויטר שלו כתב 'בחדרי חרדים' יאיר כלפה.

מהפקת התכנית נמסר: "ארץ נהדרת היא תכנית סאטירה שעוסקת בתופעות ומנהיגים, מכל המגזרים, שיש למעשיהם השפעה על גורל אזרחי המדינה. מזמינים את כולם לצפות הערב ולגבש דעה בעצמם".