הפעילות של מרכז זהות
הפעילות של מרכז זהות צילום: זהות

את הלמידה מרחוק וההכנות לקראת חג ט"ו בשבט המתקרב ניצלו בארגון זהות כדי ליצור קירבה בין כיתות שונות מרחבי הארץ.

באמצעות פעילות חוויתית שכללה משחק מונופול "ארץ ישראל" שנבנה במיוחד לצורך כך, חידות ומשימות, כ-5,000 תלמידים נפגשו דרך הזום עם תלמידים מעיר אחרת, התחרו יחד, הכירו אחד את השני ומקומות חדשים בארץ שלא ביקרו בהם מעולם

היוזמה החלה במרכז זהות בבית שמש בהובלת המנחה זוהר. במסגרת היוזמה נוצר שיתוף פעולה בין 9 מרכזי זהות שבנו ביחד פעילות חווייתית ייחודית שמטרתה לחשוף את התלמידים למקומות שונים ברחבי הארץ, ללמוד לגביהם ואף להכיר תלמידים נוספים בגילאים שלהם מערים אחרות.

הפעילות כללה משחק מונופול "ארץ ישראל" שבנה במיוחד לצורך זה, יחד עם חידות ומשימות חוויתיות כאשר כיתה מעיר אחת מתחרה בכיתה מעיר אחרת וכך התלמידים מכירים אחד את השני ומטיילים בצורה וירטואלית ברחבי הארץ. במשחק שיחקו יותר מ- 40 בתי ספר, כ- 150 כיתות וקרוב ל- 5,000 תלמידים.

מנחת מרכז זהות מעלה אדומים יהודית טרופ סיפרה: "'לקראת ט"ו בשבט, החלטנו להפוך את הקושי להזדמנות. לומדים מרחוק? אז נלך עם זה הכי רחוק שאפשר דרך הזום, כיתות מערים שונות התחרו על ידיעת הארץ. דווקא תקופת הקורונה אפשרה למפגש הזה להתקיים. התגובות לפעילות היו מאוד נלהבות, ילדים רבים זכו להכיר מקומות חדשים בארץ שמעולם לא שמעו עליהם ובסוף השיעור רק ביקשו להמשיך עוד ועוד. אני שמחה מאוד על שיתוף הפעולה בין המרכזים השונים ומקווה שנמשיך לפעול כך בהמשך''.