יוסי דגן עם אביה של רנה שנרב הי"ד
יוסי דגן עם אביה של רנה שנרב הי"ד צילום: רועי חדי

ביישוב עינב מתכוננים לחגיגות 40 שנים לייסוד היישוב והחלו היום בצעד קטן כשהניחו אבן פינה למתחם מיוחד לנוער לזכרה של רינה שנרב שנרצחה במעיין סמוך ליישוב דולב לפני שנתיים וחצי.

המתחם שנבנה על ידי בני הנוער של היישוב עינב - יופעל על ידם. במהלך האירוע ניטעו 100 עצי פרי גם לזכרה של סבתא צלחה עמר יקירת ההתיישבות שמשפחתה הענפה תרמה רבות לשומרון.

האירוע התקיים בקפסולות ובמספרים המותרים כל פי הנחיות משרד הבריאות, כל קפסולה הגיעה בתורה נטעה את העצים ופינתה את המקום לקפסולה הבאה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודה למשפחת שנרב שהגיעה לטקס חניכת המתחם ואמר כי מדובר במתחם שנמצא מחוץ לשטח הבנוי של היישוב ובעצם מרחיב אותו. "סיפר לי מוטי פלדמן יושב ראש ועד היישוב עינב שהיום לפני 25 שנה בדיוק בט"ו בשבט נטעו את חורשת העצים שנמצאת ממש לידנו. אלו היו ימי אוסלו והיה חשש שהיישוב ייעקר, והנה לא רק שלא פונה אלא גם צמח וגדל ואנחנו מרחיבים ומתרחבים, והנה ליד החורשה הזו נטענו עוד חורשה".

דגן ציין כי גם לפני 15 שנה בעת הגירוש מצפון השומרון כולם הספידו את המקום. "גם בקיץ הארור ההוא אמרו שכולנו ניעקר ונגורש מהמקום והנה אנחנו מתרחבים ומכפילים את כמות התושבים, זהו מעמד מאוד מרגש. לצד הדור הותיק גדל כאן דור צעיר שמנהיג את האזור, מלא בערכים מלא במרץ שיוביל את מדינת ישראל קדימה" .

הרב איתן שנרב אביה, של רנה הי"ד אמר כי זו התשובה לטרור. "כל נטיעה, כל חורשה, זה ניצחון ענק וגאולה ולמעשה התשובה שלנו לטרור, אנחנו יודעים את זה בפועל. זה מונע מהם לעשות את הפיגועים".

במעגלי שיח שיהיו במתחם אומר הרב שנרב יקרבו בין בני נוער מהמרכז ומיהודה ושומרון "זה הגאולה, שיח של אחדות, שיח של חיבורים שיח של שלום בנינו, מאוד התרגשנו מהמחווה".

נריה חריף והדר יואלמן בני נוער מהיישוב עינב סיפרו כי בחודשים האחרונים הנוער ביישוב עבד במסירות למען הקמת החורשה שמיועדת לכל הקהילה. "היום התרגשנו מאוד, יחד עם משפחת שנרב בהנחת אבן הפינה ל"עיגול"- מקום שיהיה למפגש ושיח לנוער מכל הארץ. יש לנו עוד הרבה חלומות לפיתוח המקום".