ברגותי יתמודד על ירושת אבו מאזן

בכיר ב'פתח' מאשר, כי המחבל אסיר העולם מרוואן ברגותי נחוש להתמודד בבחירות על הנשיאות הפלסטינית.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשפ"א

ברגותי יתמודד על ירושת אבו מאזן-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

חאתם עבד אל-קאדר, חבר המועצה המהפכנית של תנועת 'פתח' (בראשה עומד אבו מאזן), מאשר כי מרוואן ברגותי יציג את מועמדותו לנשיאות הפלסטינית בבחירות הקרובות.

מרוואן ברגותי מרצה עונש מאסר עולם בגין מעורבתו ברצח ישראלים במהלך אינתיפאדת אל-אקצה במהלכה שימש מפקד גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית/ טרור של 'פתח'.

בראיון לאתר אל-ריסאלה, המזוהה עם חמאס, אמר עבד אל-קאדר, כי ברגותי עשוי להרכיב רשימה נפרדת המזוהה עם תנועת 'פתח' שאינה קשורה להנהגת הרשות הפלסטינית.

לדברי עבד אל-קאדר, קיימת אפשרות שבבחירות תתמודדנה שלוש רשימות המזוהות עם 'פתח': הרשימה של ברגותי, הרשימה של הרשות הפלסטינית ורשימה של מוחמד דחלאן.

ברגותי מבטא בהתבטאויותיו מחויבות למאבק לשחרור פלסטין. כך למשל, ארגון מבט לתקשורת הפלסטינית תיעד דבריו שנשא ברגותי באוגוסט 2009:

"[מרואן] ברגותי (חבר הוועד המרכזי של פת"ח) חידש בשנית את ההבטחה והשבועה לעמנו ולאנשי פת"ח בכל מקום, שדגל ההתנגדות יישאר מונף ולא יורד עד שהכיבוש ייפול, ושנמשיך בדרך השהידים והאסירים, 'דרכה של פת''ח', דרך המאבק. 'היום האחרון של תקופת הכיבוש הוא היום הראשון של השלום באזור; אין שלום, אין ביטחון ואין יציבות אלא עם הסתלקות הכיבוש והמתנחלים. סוף הכיבוש קרוב יותר ממה שרבים מתארים לעצמם. גורל ההתנחלויות בגדה ובירושלים לא יהיה טוב יותר מ[גורל] גוש קטיף וכפר דרום בעזה. הכיבוש יגיע לפח האשפה של ההיסטוריה, כמו הגזענות ומשטרי הפאשיזם והנאציזם. עמנו בעל העניין הנאצל, המכובד והצודקת ביותר שהכירה האנושות בהיסטוריה המודרנית - ינצח."