השפלה מיותרת

מעמדו של הרב קנייבסקי לא נפגע בגלל החרפה שעשו לו, כבודם של אנשים אחרים נפגע גם נפגע. על כבודם המושפל היה ראוי למחות לא פחות.

הרב עמיחי גורדין , י"ד בשבט תשפ"א

השפלה מיותרת-ערוץ 7
הרב עמיחי גורדין
צילום: באדיבות המצולם

המחאות על הפגיעה בגאון הרב קנייבסקי שליט"א היו במקומן אבל כאבו לי עד מאוד.

מספרים על הרב אריה בינה ז"ל שפעם אחת נתקל בשני אירועים דומים, תלמיד אחד שפך זבל על אחד הר"מים, ותלמיד אחר שפך זבל על עובדת הניקיון. הרב בינה החליט לסלק דווקא את התלמיד ששפך זבל על עובדת הניקיון. 

הר"מ ששפכו עליו את הזבל נפגע מאוד. "מה עם כבוד התורה?", שאל את הרב בינה. הרב בינה לא התרגש: "אתה היית תלמיד חכם ותישאר כזה, אבל עובדת הניקיון מרגישה מושפלת גם כך בגלל העבודה שהיא עובדת בה, ואנחנו לא יכולים לשתוק על השפלה נוספת".   

בתוכנית ארץ נהדרת פוגעים ושופכים את דמם של אנשים רבים. בצד סאטירה מוצדקת וחשובה יש שם ירידות מכוערות משפילות ומיותרות שכל תפקידן הוא להשפיל ולהגחיך אנשים שחלקם אף אינם אנשי ציבור אלא סתם כך נפלו בין המלתעות של אנשי ארץ נהדרת.

מעמדו של הרב קנייבסקי שליט"א לא נפגע בגלל החרפה שעשו לו, כבודם של אנשים אחרים נפגע גם נפגע. על כבודם המושפל היה ראוי למחות לא פחות ממה שמחו על כבוד התורה. 

ושוב איני מזלזל חלילה בחומרת הזלזול בכבוד התורה. הדברים אכן חמורים מאוד. אני רק חושב שהפגיעה באנשים רגילים ופשוטים חמורה בהקשר זה עוד יותר.