ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשרצילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

בתום יום דיונים ארוך בו ניסתה ועדת החוקה להגיע להסכמות על החוק בנושאים השנויים במחלוקת של התראה לפני צו סגירה מינהלי למוסדות חינוך שיפרו את ההנחיות, ננעלה הישיבה ללא הסכמות.

אכיפת הקורונה בנושאים אלו תימשך כמו עד היום כך שניתן יהיה להטיל קנסות בגובה של עד 5,000 שקלים ולא יתאפשר להטיל צווי סגירה מנהליים למוסדות חינוך

היו"ר ח"כ יעקב אשר אמר כי "יש בקשות לנושא חדש של ח"כ אלכס קושניר על ההתראה לצו סגירה ואחת של כחול לבן - על כלל התיקונים בחוק. לאור דחיפות הנושא ניסינו להגיע להבנה על סעיפים שאינם אפילו ליבת החוק. אני מבין שלאחר ההתייעצויות הפשרה לא מקובלת אך השאלה אם אתם מוותרים על טענת נושא חדש וניגש להצבעות".

ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן השיב, "אנחנו מאמינים שהחוק צריך לעבור כפי שהגישה הממשלה. נוסח החוק לא מקובל על חברי הוועדה של כחול לבן, הליכוד ויש עתיד. אנחנו רואים בו נושא חדש כי הוא מנוגד לנוסח הממשלתי והוא טומן בחובו דברים שאנחנו מתנגדים להם עקרונית".

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אמר, "מצטרף לדבריו של גינזבורג שצריך ללכת לחוק המקורי. עם זאת אני בעד פשרה כדי שתגמרו את העניין שנוכל להתחיל לאכוף מחר בבוקר. הצעתך כפי שהוצגה בהתחלה והצעדים שעשית לקראת, משמעותיים. ירדת מ-90% ממנה. ההתעקשות שייתנו התראה אינה דרקונית אבל מהניסיון שלי בכנסת לא עושים ראה וקדש אלא מגיעים לפשרות ולכן אני קורא לכם ולכחול לבן להגיע לפשרה".

היו"ר ח"כ אשר השיב: "מתי העברת פעם הצעת חוק מקורית? לא תדרוש ממני דברים שאתה לא עושה".

לאחר דברים אלו נעל את הישיבה. "מאחר וקיבלנו תשובה ואין באפשרותי להגיע להצבעה אני נועל את הישיבה".