האלופה כאן: ניצחון דרמטי למכבי ת"א

עם שער ניצחון בדקה ה-94 ובתום מהפך, מכבי ת"א שוב גברה על מכבי חיפה במשחק העונה ביניהן ופתחה מחדש את מאבק האליפות

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשפ"א

האלופה כאן: ניצחון דרמטי למכבי ת"א-ערוץ 7
שחקני האלופה חוגגים. האליפות פתוחה מתמיד
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

האלופה עוד כאן. רק פעם אחת הפסידה מכבי תל אביב למכבי חיפה ב-29 משחקי הליגה האחרונים ביניהן. הערב (רביעי) שוב נפגשו השתיים למשחק עונה ושוב ידה של האלופה מת"א הייתה על העליונה.

השאלה העיקרית במשחק הערב בין השתיים היא מה גובר על מה - המומנטום של הירוקים מחיפה המוליכים את הטבלה בפער של 8 נקודות ממכבי וכל היתר שהגיעו למשחק הערב ללא הפסד ב-10 המחזורים האחרונים בליגה, או דווקא ההיסטוריה של התל אביבים והמאזן הכמעט מושלם מול הירוקים מאז 2016.

נראה כי למעשה מה שהכריע את הכף הוא כמו לא מעט בעולם הספורט, תחושת האנדרדוג.

חיפה, קבוצת ההתקפה הטובה בליגה שהינה הקבוצה היחידה בליגה שכבשה בכל משחקיה העונה עלתה ראשונה ליתרון משער עצמי בדקה ה-18 של שחר פיבן אך כעבור 3 דקות בלבד השווה טל בן חיים את התוצאה במחצית ראשונה שהייתה בשליטת מוליכת הטבלה מחיפה.

עם זאת, במכבי שלא הפסידו בכל שמונת המחזורים האחרונים ובבית הפסידו רק במחזור הפתיחה העונה, לא רצו לאפשר לחיפה לפתוח פער בן 11 נקודות ממנו ספק רב אם היו מצליחים לחזור ולהפסיד את תואר האליפות בו זכו בשנתיים האחרונות בביתם.

לאחר סערת פנדל בתחילת המשחק שנפסל בהתערבות מערכת ה-VAR, בסיום המשחק קיבלו הצהובים מת"א את ההזדמנות המיוחלת להכריע את המשחק ואלכסנדר פשיץ' עשה זאת בהצלחה עם שער ניצחון בדקה ה-94 מבעיטת עונשין מ-11 מטרים, ופתח מחדש את מאבק האליפות בליגת העל בכדורגל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il