רמי גרינברג עם אביו יעקב ז"ל
רמי גרינברג עם אביו יעקב ז"לבאדיבות המצלם

ניצול השואה יעקב גרינברג, אביו של ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג, הלך לעולמו.

יעקב יובא למנוחות היום (חמישי) בשעה 16:00 בבית העלמין של המושב נווה ירק בשרון.

בנו ספד לו: ''אבא ניצול שואה שעלה ארצה מרומניה בקום המדינה ומאז עמל ופעל רבות במשך כל חייו לחיזוק הערכים החשובים בהם האמין: אהבת ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. אדם של נתינה והקרבה אין סופית למען כלל ישראל.

''הקים יחד עם הקהילה שלו ישוב לתפארת - נווה ירק ועסק בפיתוח ובנייה ברחביי מדינת ישראל. דאג כל חייו למסורת ומורשת ישראל באדיקות ונאמנות רבה. אבא בשבילי הוא דמות לחיקוי והערצה ונמשיך בדרכו ומורשתו. אוהב אותך אבא ואתה נצור בליבנו לעד'', כך ראש העיר רמי גרינברג.

רמי גרינברג ואביו יעקב ז''ל
רמי גרינברג ואביו יעקב ז''לצילום: ללא קרדיט

חברי סיעת ש"ס בעיריית פתח תקווה הביעו את השתתפותם בצערו של ראש העיר וכתבו: "אנו משתתפים באבלו הכבד של ראש העיר רמי גרינברג וכל בני המשפחה היקרים. בהישבר עליהם שבר גדול בפטירת האבא והבעל רבי יעקב גרינברג בן שרה וירחמיאל. המנוח ע״ה, ניצול שואה, זכה והקים משפחה לתפארת. במיוחד ניכר במידות ודרך ארץ, נעים הליכות כשתמיד חיוך נסוך על פניו. חבל על דאבדין".

חברי סיעת יהדות התורה בעיריית פתח תקוה, הרב שמעון ברגמן והרב ישראל פרידמן, הביעו צער על מותו של גרינברג וספדו לו: ''אוד מוצל מאש שעבר את מאורעות השואה בגבורה ובאמונה והיה דמות מופת של יהודי אוהב אדם באשר הוא אוהב ארץ ישראל, יהודי שהשכים והעריב לבית הכנסת אוהב תורה ולומדיה, ושולחת תנחומים לכל בני המשפחה. בנחמת ציון וירושלים תנוחמו ולא תוסיפו לדאבה עוד''.

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג עם הוריו
ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג עם הוריובאדיבות המצלם