המו"מ בין בצלאל סמוטריץ' לחגית משה תקוע: מחלוקת על הרשימה

חגית משה עושה את דרכה לפגישה עם הרב דרוקמן על רקע הקשיים במשא ומתן בין שתי המפלגות, שבוע בלבד לפני המועד להגשת הרשימות

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשפ"א

המו"מ בין בצלאל סמוטריץ' לחגית משה תקוע: מחלוקת על הרשימה-ערוץ 7
חגית משה ובצלאל סמוטריץ'
נעם נסימי ודוד ווייל

המשא ומתן בין מפלגת הציונות הדתית בראשותו של בצלאל סמוטריץ' ומפלגת הבית היהודי בראשות חגית משה ממשיך לדשדש, שבוע בלבד לפני הגשת הרשימות לכנסת.

בין הצדדים ישנן הסכמות עקרוניות על איוש המקום הראשון ועל חלוקת התפקידים בין סמוטריץ' למשה, אולם כעת נוגעת המחלוקת לאופן שבו ישובצו יתר המועמדים ברשימה.

בעוד משה מעוניינת לשבץ במקומות גבוהים את המועמדים שנבחרו במרכז הבית היהודי ביום שלישי השבוע, סמוטריץ' דורש להתעלם בפועל מתוצאות הפריימריז בבית היהודי ולשבץ ברשימה במקומות גבוהים מועמדים מושכי קולות.

גורמים בסביבתה של משה מציינים כי בפגישת המשא ומתן שנערכה בין הצדדים אמש הציע סמוטריץ' לשבץ אותה באחד המקומות 2 עד 4 ברשימה ואילו את מס' 2 בבית היהודי במקום 7. משה דרשה מנגד לשבץ אותה במקום השני ברשימה ואת הבא אחריה בבית היהודי גם כן ברביעיה הראשונה.

סמוטריץ' הבהיר בפגישה כי הוא דורש שליטה על האופן בו תורכב הרשימה וטען "צריך מועמדים נוצצים". חגית משה טענה מנגד כי "בנט ואורבך לא ספרו את המרכז, אני סופרת את חברי המרכז".

כדוגמה למועמדים מושכי קולות שהוא מבקש לשבץ ברשימה הביא סמוטריץ' את שמחה רוטמן והבהיר, "צריך להביא מועמדים מאזור חיוג 03".

בסביבתו של סמוטריץ' מזכירים את הציוץ של העיתונאי זאב קם אתמול, "שומע דיווחים שחגית משה והבית היהודי דורשים מסמוטריץ' את המקום הראשון או את השר הראשון שתקבל המפלגה (אם תהיה בממשלה). מרגיש לי שיש פה בלבול קל. צריך לעדכן את הנפשות הפועלות בבית היהודי שהם קוראים באופן שגוי את הסקרים. יש שם אפס ונקודה לפני הספרה שלוש. זה לא 3 אחוז אלא 0.3 אחוז".

נציין כי חגית משה צפויה להיפגש הבוקר עם הרב חיים דרוקמן בביתו שבמרכז שפירא.

ממפלגת "הציונות הדתית" נמסר בתגובה, "אחרי שלוש מערכות בחירות שבהן ביזינו את עצמנו ואת הציבור במריטת נוצות הדדית ברחובה של העיר הבטחנו לעצמנו לכבד את הציבור ולנהל משאים ומתנים הרחק מהתקשורת, בחברות וברוח טובה".

"אין לנו שום כוונה לשתף את התקשורת או להתייחס לשמועות וספינים ואנו קוראים לציבור לא להאמין להם. הנושאים והנותנים עושים זאת בדיסקרטיות ובמקצועיות כך שמקורם של הספינים באנשים שאינם מעורבים וממילא לא יודעים על מה הם מדברים ולכן לא צריך ליחס להם חשיבות. אנו עמלים ליצירת אחדות רחבה ורשימה שתשקף את הגוונים השונים של הציונות הדתית ומקווים להביא בשורה במהרה", הוסיפו.