האדמו"ר מויז'ניץ
האדמו"ר מויז'ניץ Photo by Yaakov Naumi/Flash90

ח"כ יעקב טסלר (יהדות התורה) הביע אמש מחאתו במליאת הכנסת נגד סיעת מרצ שהשיקה קמפיין "הסתה גזעני, על גבול האנטישמי, נגד מרנן ורבנן גדולי ישראל", כלשונו.

לדבריו, מדובר במוסר כפול של המפלגות החילוניות המסיתות נגד המגזר החרדי. "ליברמן קרא לא להמתין לממשלה ולפתוח את מערכת החינוך. יעלון הצהיר כי אפילו אם יידבקו מאות אלפי בני אדם, זה לא ימנע ממנו להפגין בכל הכוח, ויאיר גולן ממרצ, אמר כי משבר הקורונה הוא אחיזת עיניים - למרבה הפליאה לא ראיתי את תמונתו של יאיר גולן מתנוססת בשלטי חוצות עם הכיתוב 'מסוכן לבריאות הציבור'!".

"הקריאות של פוליטיקאים ואישי ציבור להפר את הנחיות הממשלה, ההסתה כנגד הסגרים והקורונה, הפוליטיקאים שנתפסו מפרים בעצמם את ההנחיות ואלפי המפגינים בבלפור ללא שמירה על ההנחיות, כל אלו אינם מסוכנים לבריאות הציבור", אמר הרב טסלר בדברי המחאה.

"מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א מביע תדיר את כאבו מסגירת מוסדות החינוך לכלל ילדי ישראל, הגורמת לנזקים חינוכיים ואין על כך חולק. רק הם, הפוליטיקאים לא מבינים, כי הם עצמם סכנה לבריאות הציבור. סגירת מוסדות חינוך והשתקת הבל פיהם של תינוקות של בית רבן, עליהם העולם עומד, זו סכנה לבריאות הציבור. חילולי השבת במרחב הציבורי, הם סכנה לבריאות הציבור. הרי שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא, כידוע".

טסלר הזהיר כי נחצו פה קווים אדומים וזה עלול להתדרדר לאלימות כלפי הציבור החרדי. "אם מישהו חושב כי בקמפיין מסית וגזעני הוא יצליח לקושש קולות בבחירות, הוא טועה. המפלגה שטוענת כי חרטה על עצמה את הדאגה לזכויות האזרח והפרט, התירה את דמם של גדולי ישראל ושל הציבור החרדי כולו".

"איבדתם את הלגיטימיות להתבטא בגנות האלימות, ההסתה, הגזענות והפילוג. איבדתם את הזכות להילחם עבור זכויות מיעוטים. אי אפשר להסית לאלימות כנגד מיעוט אחד ולחרוט על דגלך זכויות מיעוטים אחרים. איך אתם צועקים: בושה! בושה! בושה!", סיים.

אנשי לשכתו מסרו כי בכוונת ח"כ טסלר לפנות לוועדת הבחירות המרכזית ולדרוש את התערבותה על מנת לפסול את "קמפיין השטנה", כלשונם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו