חוק הקנסות: ההתנגדות החרדית הוסרה

גורמים בדגל התורה סיפרו כי התקבלה החלטה בבית רבני התנועה שלא להעצים את ההסתה כלפי המגזר ולאפשר את אישור החוק כדרישת כחול-לבן

בן שאול , ט"ו בשבט תשפ"א

חוק הקנסות: ההתנגדות החרדית הוסרה-ערוץ 7
יו"ר ועדת החוקה, ח"כ יעקב אשר
צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

הדרך לאישור חוק הקנסות נסללה? גורמים ב'דגל התורה' סיפרו כי אמש התקבלה החלטה בבית רבני התנועה שלא להעצים את ההסתה כלפי המגזר ולאפשר את אישור החוק כדרישת כחול-לבן.

לאחר שחוק הקנסות נתקע בועדת החוקה בשל היעדר הסכמות לפשרות בין המפלגות החרדיות לאנשי כחול-לבן, התקיימה שיחה טעונה בין ראש הממשלה נתניהו, השר יריב לוין, ח"כ משה גפני ויו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר.

במהלך השיחה, מספרים הגורמים, נזף ראש הממשלה בגפני ואשר שעיכבו את אישור החוק, דבר שעלול לפגוע פוליטית בליכוד ובסיכוייו להרכיב ממשלה.

כאמור, בסביבת המפלגות החרדיות מסתמנת ההחלטה כי הם יאפשרו לחוק לעבור כדרישת כחול-לבן מבלי שיטלו חלק בחקיקתו.

הבוקר סיפר יו"ר ועדת החוקה ח"כ אשר את השתלשלות העניינים מזווית ראייתו והאשים את כחול לבן במשחקים פוליטיים על גב בריאות הציבור.

"נוסח החוק להעלאת הקנסות הוכן אמש להצבעה בוועדת החוקה לקראת אישורו בקריאה שניה ושלישית. כחול לבן העלו טענת 'נושא חדש' על כל השינויים למרות שעמדת הייעוץ המשפטי הייתה כי מדובר באיזונים מידתיים וראויים.

"כעת החוק מחכה להכרעת וועדת הכנסת בראשות ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן שלא זימן עדיין ישיבה לדון בנושא ולהכריע אם יש הצדקה לטענת נושא חדש ולכן ועדת החוקה אינה יכולה להתכנס להצביע על החוק.

"בכחול לבן לוקחים את המאבק בקורונה כבן ערובה במלחמתם הפוליטית מול ראה"מ ומאיימים כי לא יתמכו בתקנות הגבלות הקורונה בממשלה ובכנסת, כביכול בשם הדרישה לאשר את חוק הקנסות.

"טענתם מופרכת מיסודה שכן החוק יכול היה לעבור כבר אמש במליאת הכנסת, הנוסח המוצע נקבע על פי המלצת הייעוץ המשפטי וגם נציגי כחול לבן בוועדת החוקה הודו בשיחות סגורות כי הוא ראוי ומאוזן.

"מצער שיש המתעקשים להמשיך לקדש את הפוליטיקה על פני הדיון הענייני והמקצועי במטרה לתייג את הציבור החרדי ולהכתימו עבור כמה קולות בקלפי. בהצגה המבישה הזו אנחנו לא ניטול עוד חלק".