רונאלדו במדי נבחרת פורטוגל. יכבוש הפעם מול ישראל?
רונאלדו במדי נבחרת פורטוגל. יכבוש הפעם מול ישראל?צילום: רויטרס

פעמיים שיחק מלך השערים בכל הזמנים, כריסטיאנו רונאלדו, את נבחרת ישראל בכדורגל ופעמיים לא הצליח לכבוש מולה ולו שער אחד. האם בחודש יוני הקרוב זה סוף סוף יצליח לו?

אחרי שאמש קיימו יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, המנכ"ל רתם קמר, חבר הנהלת ההתאחדות מני יאסו וראש אגף הנבחרות גיא פורטניאגין שיחת זום היסטורית עם מקביליהם בהתאחדות הכדורגל האתיופית שעסק בשיתוף פעולה בין שתי התאחדויות הכדורגל ועסקו גם באפשרות לקיים משחקי ידידות בין הנבחרות, הודיעה היום (חמישי) ההתאחדות לכדורגל על קיומם של שני משחקי ידידות בחודש יוני הקרוב.

משחק הידידות הראשון מבין השניים יהיה מול נבחרת מונטנגרו שתתארח בישראל וכעבור 4 ימים תתארח הנבחרת הישראלית אצל אלופת אירופה, נבחרת פורטוגל בליסבון.

למעשה, יהיה זה ניסוי הכלים האחרון של הנבחרת הפורטוגלית, אלופת אירופה הנוכחית בכדורגל, רגע לפני פתיחת טורניר היורו הצפוי להתקיים בקיץ הקרוב בו תנסה זו להגן על התואר שלה ולזכות בו בפעם השניה ברציפות.

רונאלדו, ששבר שיא שערים עולמי והיסטורי לאחרונה, יקווה לעשות זאת גם בכדורגל הנבחרות כשכעת הוא רחוק 7 שערים מהשיא בו מחזיק עלי דאי עם 109 שערים.

ווילי רוטנשטיינר, מאמן הנבחרת אמר: "נעשה הכל כדי להגיע למשחקי הידידות מול מונטנגרו ופורטוגל לאחר פתיחה מוצלחת של טורניר מוקדמות המונדיאל במרץ הקרוב. כל משחק שנבחרת ישראל עורכת, בטורניר רשמי או במפגש ידידות, עוזר לנו להתקדם. ברור שמשחק בליסבון מול אלופת אירופה, עם שחקנים מהטובים ביותר בעולם, הוא מאתגר, אבל גם בו נשאף, כמו תמיד, להשיג תוצאה שתגרום לאוהדי נבחרת ישראל להמשיך להתגאות בה".